Newsy muzyczne

Zagi pokazała "Hologram"

"Hologram" - to pierwszy, oficjalny singiel zapowiadający najnowszy album Zagi pt. "Prześwit", który w całości składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online.

ZAGI: "Hologram" opowiada o niespokojnych nocach, które bardzo często mi się przytrafiają. Godzinami kartkuję zdarzenia, które miały miejsce w różnych momentach mojego życia. Być może to jest moment, kiedy programuję swoje sny. Kiedy w końcu udaje mi się zasnąć - popadam w dwuświat, w którym tracę pamięć o rzeczywistości. Mogę w nim wszystko i nie mogę nic.

W teledysku chciałam nawiązać do transmisji online, które prowadziłam przez ostatnie 11 tygodni - dzięki którym tak naprawdę ten album powstał. Pisanie piosenek zawsze sprawiało, że czułam się bezpiecznie, a kiedy popadałam w czarne rozkminy, to w piosenkach układałam te wszystkie myśli w jasną całość. Cieszę się, że mogłam podzielić się tym co tak bardzo kocham robić - z moimi słuchaczami, szczególnie w momencie kiedy wszyscy potrzebowaliśmy zająć głowę. Mieliśmy szansę lepiej się poznać i czegoś od siebie nawzajem nauczyć.

Wszystko zaczęło się od #podomutour - czyli trasy, podczas której transmitowałam z różnych pomieszczeń naszego mieszkania. Na początku kwarantanny, kiedy odwołano nam wszystkie koncerty, na których mieliśmy supportować na  kilku koncertach wiosennej trasy zespół Kwiat Jabłoni oraz Natalię Przybysz - stwierdziłam, że skoro nie mogę ruszyć w trasę po Polsce - ruszę w trasę po moim mieszkaniu. W ramach #podomutour zorganizowałam między innymi - koncert online, meet&greet oraz songwriting camp - podczas, którego stworzyliśmy wspólnie z moimi fanami -  online - utwór "Niepokoje".

Wkrótce pomysł z tworzeniem piosenek online ewoluował i postanowiłam zorganizować jeszcze jeden songwriting camp, potem drugi... aż pomyślałam, że skoro tak dobrze nam idzie - to czemu by nie spróbować stworzyć razem całego albumu!


Właśnie Ruszył PREORDER ALBUMU PRZEŚWIT - który odbywa się za pośrednictwem portalu Odpal Projekt.

ZAGI: „Przy tym albumie nie działam pod szyldem żadnej wytwórni. Razem z moim zespołem wydajemy się sami. Na stronie zbiórki znajdziecie różne pakiety wsparcia. Można zdecydować się na zakup albumu w wersji digital, jest oczywiście fizyczny krążek, ale również kilka totalnie wyjątkowych rzeczy jak 2 studyjne utwory nigdy wcześniej niepublikowane, które miały znaleźć się na albumie "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni" z 2017 roku, gitara DEFIL z autografem, na której napisałam i nagrałam utwór "Korzeniami", niebieski bilet wielokrotnego wstępu na nasze koncerty ważny 5 lat, prywatny koncert, można też dołączyć do partnerów naszego albumu, którymi już są Ortega guitars oraz Sitek - polska firma produkująca fantastyczne efekty gitarowe na których razem z Maćkiem mamy przyjemność grać od ponad roku! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie”!

PREORDER ALBUMU - https://odpalprojekt.pl/p/przeswit

 

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania