Newsy muzyczne

Wyjątkowy box na 50-lecie Thin Lizzy

Aby odpowiednio uczcić 50-lecie Thin Lizzy, Universal przygotowuje reedycję archiwalnych nagrań jednego z najbardziej szanowanych, sztandarowych zespołów lat 70. Przedstawiamy szczegóły wydawnictwa „Rock Legends”.

„Rock Legends” w wydaniu Super Deluxe Edition to sześć CD oraz jedno DVD zawierające 99 utworów, w tym 74 niewydane wcześniej. 83 z nich nigdy nie ukazały się na CD lub w wersji cyfrowej. To obowiązkowy zakup dla każdego fana Thin Lizzy! Premiera zaplanowana jest na 23 października.
 
Za master odpowiada Andy Pearce, a tracklistę skomponował gitarzysta grupy, Scott Gorham oraz ekspert w kwestii Thin Lizzy, Nick Sharp. Poza rarytasami z odkrytych na nowo archiwaliów, boks zawiera również dokument wyprodukowany przez BBC „Bad Reputation” raz legendarny występ z „A Night on the Town” Roda Stewarta z 1976 roku.
 
Całość dopełniają repliki programów trasy koncertowej, 4 printy z projektami legendarnego projektanta okładek zespołu, Jima Fitzpatricka, bardzo poszukiwana przez fanów książka z poezją Phila Lynotta oraz książka z cytatami muzyków zespołu opowiadająca o doświadczeniu grania z Thin Lizzy i Philem Lynottem. W książce znajdziemy także wypowiedzi znanych fanów kultowej formacji: Slasha, Lemmy’ego, Joe Elliota, Geddy’ego Lee, Jamesa Hetfielda, Iana Gillana, Henry’ego Rollinsa, Billy’ego Corgana, Bobby’ego Gillespie, Craiga Finna, Johna McEnroe i Pata Casha.
 


Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania