Newsy muzyczne

Urodzinowa reedycja drugiego albumu Oasis

2 października 2020 roku mija 25 lat od wydania przez zespół Oasis swojego drugiego albumu zatytułowanego „(What’s The Story) Morning Glory?”. Z tej okazji Big Brother Recordings zapowiada premierę limitowanego wydawnictwa winylowego tego albumu.

2 października 2020 roku nakładem Big Brother Recordings ukaże się limitowana wersja albumu ze zremasterowanym materiałem grupy na dwóch srebrnych krążkach winylowych.

Odwiedź www.oasisinet.com i sprawdź hashtag #MorningGlory25

Zaledwie 14 miesięcy po wydaniu w 1994 roku debiutanckiego albumu „Definitely Maybe” Oasis publikuje płytę „(What’s The Story) Morning Glory?”, która staje się piątym najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w Wielkiej Brytanii i najlepiej sprzedającym się albumem lat dziewięćdziesiątych. Płyta z 269 000 sprzedanych egzemplarzy znalazł się na szczycie listy najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii i przebywała tam w sumie 10 tygodni.Na brytyjskich listach przebojów album ten znajdował się ponad 8 lat! Na świecie wydawnictwo znalazło się w pierwszej dziesiątce zestawień na każdym większym rynku a w USA trafiło na czwarte miejsce listy Billboard 200 z ponad 5 milionami sprzedanych egzemplarzy. Łącznie sprzedało się ponad 22 miliony tego albumu.

Wyprodukowany przez Noela Gallaghera i Owena Morrisa „(What’s The Story) Morning Glory?” nagrany został w legendarnym Rockfield Studios w Monmouth w Walii. Album ukończony został w oszałamiająco krótkim okresie 12 dni w maju i czerwcu 1995 roku.

Ta znakomita rockowa płyta zawiera kilka najlepiej sprzedających się singli Oasis - legendarne: „Wonderwall”, „Don't Look Back In Anger”, „Roll With It”, „Some Might Say” oraz ponadczasowe hymny: „She's Electric”, „Morning Glory” i „Champagne Supernova” znane każdemu pokoleniu fanów muzyki.

„(What’s The Story) Morning Glory?” ugruntował Oasis, jako światowy fenomen i najpopularniejszy brytyjski zespół gitarowy od czasów świetności The Beatles, Rolling Stones i Led Zeppelin. Od swojej premiery album ten zainspirował tysiące młodych ludzi do gry na gitarze i zakładania zespołów. Dziesiątki odnoszących sukcesy artystów przyznaje się do wpływu muzyki Oasis na ich karierę.Foto: Jill Furmanovsky
Źródło: Sony Music Poland

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania