Newsy muzyczne

Dagny i złamane serce

Norweska gwiazda pop Dagny prezentuje nowy singiel „It’s Only A Heartbreak”.

Singiel zapowiada debiutancki album artystki, „Strangers / Lovers”, który ukaże się 2 października. Płyta podzielona jest na dwie części i opowiada o przebiegu relacji. Pierwsza połowa to rozkwit nowej miłości, a druga – zapis jej smutnego końca.
 
Zmysłowe klawisze, elektronika i perkusja sprawiają, że „It’s Only A Heartbreak” jest być może najbardziej chwytliwym z dotychczasowych singli Dagny. Artystka w tekście śpiewa: „Przez większość dni budzę się i jest ok / Robię swoje, nie mam czasu, by o tobie myśleć / Przez większość dni jestem na fali, myślę sobie, że to tylko złamane serce, muszę dać sobie z tobą spokój”.
 

 
W maju ukazała się pierwsza część „Strangers / Lovers”, a promowały ją single „Come Over” oraz „Somebody”. „Come Over” spędziło trzy tygodnie na szczycie zestawienia najpopularniejszych piosenek w norweskich stacjach radiowych, a „Somebody” zgromadziło ponad 14 mln streamów, długo gościło w Top 10 Spotify w Norwegii, trafiło też do Top 5 tamtejszego airplaya. „Strangers / Lovers”, które ujrzy światło dzienne w całości 2 października, to kulminacja pięcioletniej pracy. Od czasu debiutanckiego singla „Backbeat” z 2015, pełnowymiarowy album zawsze był głównym celem artystki.
 
Historia Dagny pokazuje, że droga jest równie ważna, co osiągnięcie celu. Nie zawsze ścieżka układała się po myśli wokalistki, jednak ostatecznie wszystko dotarło do wymarzonego przez nią miejsca. Na „Strangers / Lovers” trafiły najlepsze kompozycje w dorobku Dagny. – Możliwość wydawania muzyki i grania koncertów bardzo mnie uszczęśliwia. Myślę, że w związku z tym można stwierdzić, że odniosłam sukces. Muszę spróbować nie myśleć za dużo o tym, jak przyjmie się album, ale pamiętać, jak doszło do jego nagrania. Dobre i złe chwile, mnóstwo emocji, mnóstwo ważnych spotkań. Czas, by ten materiał ruszył w świat – podsumowuje norweska gwiazda.

Foto: Sandrine & Michael
Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania