Newsy muzyczne

Smolik/Kev Fox przedstawiają "Move Honey"

Ukazał się nowy singel duetu Smolik/Kev Fox zatytułowany "Move Honey". Klip do tej piosenki został zrealizowany w ramach konkursu Papaya Young Directors.

Smolik:

Teledysk to krótki film gdzie finalny efekt zwykle jest inny niż wyobrażenie autora piosenki zbudowane na podstawie rozmów z reżyserem i scenariusza. Konkurs Papaya Young Directors to krok dalej. Jako artysta nie poznałem nawet wstępnego zarysu historii i nigdy nie spotkałem reżysera.

Taka sytuacja zupełnie pozbawia oczekiwań. Video do “Move Honey” to nowocześnie i młodo zrobiony film w duchu lat 80./90. Podoba mi się klimat pokazany przez młodą reżyserkę, który nie jest kopią ówczesnej estetyki a jedynie zgrabnym współczesnym nawiązaniem do niej. Nasza piosenka również korzysta z dorobku lat 80./90. choć ma bardziej współczesny charakter i nie jest wyłącznie stylizacją więc obraz i dźwięk tworzą całość. Cieszę się, że zaryzykowaliśmy bo efekt jest świetny.

Kev Fox:

Its something quite unique it makes you want to watch and draws you in. Its very real and I love that kind of cinema.

Reżyserem i pomysłodawcą teledysku jest Terezia Halamova.Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Kayax

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania