Komendarek w nagraniach z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia, przygotowane z myślą o interdyscyplinarnym festiwalu Ars Electronica. Awangardowe szaleństwo na tle pomysłowych sekwencji. Niepublikowany wcześniej materiał po raz pierwszy ukazuje się na płycie CD.
Pod koniec lat 80. Władysław Komendarek miał już ugruntowaną pozycję w Polsce jako czołowy twórca muzyki elektronicznej. Nie spoczywał jednak na laurach i gdy trafiła się okazja wzięcia udziału w futurystycznym przeglądzie Ars Electronica, organizowanym w austriackim Linzu, nie zastanawiał się długo. Pojawił się wśród twórców tego nietypowego festiwalu i konkursu dwukrotnie, proponując muzykę o wiele bardziej odważniejszą niż utwory znane z jego dotychczasowych płyt. Pomieszanie awangardowych inklinacji z pulsującymi sekwencerami i charakterystycznymi melodiami Komendarka powoduje, że te nagrania z lat 1989-90 to jedno z najciekawszych dokonań w dorobku kompozytora. Do tej chwili – zupełnie nieznane.
Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm i uzupełniony o książeczkę z krótkim szkicem na temat projektu. Album kontynuuje kompleksową serię wznowień back-katalogu Władysława Komendarka przygotowywaną przez GAD Records od 2014 roku. W przygotowaniu kolejne tytuły.
Władysław Komendarek pozostaje wciąż aktywną legendą muzyki elektronicznej. Inspirował i nadal inspiruję całe pokolenia twórców, dzięki swoim nieszablonowym rozwiązaniom muzycznym. Właśnie ukazała się książka “Komendarek. Życie pozaziemskie”, będąca zapisem swoistego wywiadu-rzeki z artystą, który przeprowadził Dawid Brykalski. Natomiast w poniższej rozmowie Władysław Komendarek opowiedział mi głównie o tym, czego w książce nie ma.
Władysław Komendarek jest artystą nieszablonowym i wymagającym. Kieruje się intuicją i pasją. Na tegorocznym OFF-Festivalu porwał publiczność na Scenie „Trójki”. Niedługo po koncercie miał z nim okazję chwilę porozmawiać nasz wysłannik Maciej Majewski.