Newsy muzyczne

The Bullseyes wydadzą debiutancką płytę

10 września światło dzienne ujrzał nowy singel leszczyńskiego duetu The Bullseyes, „World Doesn’t Care”. To połączenie skocznego rytmu bębna, (prawie) garażowego gitarowego riffu, ściany uzależniających wokali i międzyplanetarnej solówki.

Singel jest zapowiedzią pierwszego, debiutanckiego albumu zespołu, którego premiera zaplanowana jest na 30 października.

Zespół o singlu „World Doesn’t Care”:

"Inspiracją słów singla jest tak zwany "optymistyczny nihilizm". Świadomość tego, że życie ludzkie, jak i wszystko dookoła nas, jest dziełem przypadku. Jesteśmy zbyt mali, by mieć wpływ na wszechświat. Świat istniał przed nami i będzie istniał długo po nas. To, że mamy problemy, smutki czy kompleksy - nie ma żadnego znaczenia. Cokolwiek nie zrobimy, Świat nie przestanie się kręcić. Pozostaje nam cieszyć się chwilą, cieszyć się tym, że przyszło nam doświadczyć tego niespotykanego (jak dotąd) na miarę Wszechświata fenomenu jakim jest życie. Koniec końców nasza świadomość obróci się w pył kosmiczny.

Drugą myślą, która towarzyszyła nam przy tworzeniu piosenki jest stwierdzenie, że "Świat bez nas sobie poradzi, ale my bez Świata nie za bardzo". Człowiek nie zawsze był na Ziemi, ale Ziemia zawsze była domem człowieka. Do myśli tej subtelnie nawiązuje klip utworu. Świat płowieje w oczach i jeśli nie zaczniemy edukować się w temacie tego, jak wyrządzać Światu najmniejszą szkodę - czeka nas to samo.

Muzycznie, utwór to połączenie skocznego rytmu bębna, (prawie) garażowego gitarowego riffu, ściany uzależniających wokali i międzyplanetarnej solówki. Prowadzący wokal zaśpiewał Darek, którego wokal z naszej dwójki jest bardziej ułożony, chłopięcy, przemyślany i świadomy. Staraliśmy się, by obie partie solówki gitary brzmiały jak z kosmosu, były możliwie kuliste - jak ciała niebieskie. By dało się usłyszeć ten ruch po orbicie. Chcieliśmy stworzyć coś świeżego dla nurtu muzyki rockowej / gitarowej. Natomiast, jeśli już mamy zagłębiać się w nasze inspiracje, to prawdopodobnie na obecny kształt nałożyła się fascynacja takimi legendarnymi zespołami jak: Tame Impala, The Black Keys, The Beatles, White Stripes czy Arctic Monkeys".


O płycie:

Debiutancki album „THE BEST OF THE BULLSEYES” to 12 utworów, z których każdy broni się jako singiel. Jest to zwieńczenie ośmiu lat współpracy w pisaniu piosenek między Mateuszem i Darkiem. Album zawiera wszystko, co artyści kochają w muzyce i co od początku było istotą zespołu. Utwory są energiczne, rześkie, wyraziste, gitarowe, zwięzłe i ze sporą dawką autoironii oraz dystansu.

Album jak i cała muzyka The Bullseyes jest zdecydowanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują silnych wrażeń. Tych, którym ucieka tramwaj, który gonią piechotą. Tych, którzy kochają na zabój oraz tych, którzy nie mogą wysiedzieć w miejscu. Każdy utwór to uosobienie silnych emocji.

The Bullseyes to gorącokrwisty rockowy duet, który przede wszystkim chce się dobrze bawić. To, co określają mianem „dobrej zabawy” mieści się gdzieś pomiędzy komponowaniem wysoce uzależniających, energicznych linii melodyjnych, a pisaniem hiperbolizowanych tekstów bazujących na prostych obserwacjach psychologicznych. Wszystko to oprawione niejednokrotnie wizualnie niezręcznym poczuciem humoru.

W przeciągu dwóch ostatnich lat wydali 7 singli: neurotyczne „Love’s Blow”, nostalgiczne „Regular Sky”, nachalne „Butterfly”, paranoiczne „Yet There’s You”, zadumane „Restless Mind”, sceptycznie skoczne „Can’t Believer” oraz najnowsze, stąpające – „It Might Not Be For Me”. W międzyczasie muzycy zarejestrowali swój koncertowy debiut radiowy w poznańskim Radiu Afera.

Muzycznie, The Bullseyes to początki brytyjskiej inwazji, szaleństwo The Cramps oraz chwytliwość The Black Keys. Przez teledyski The Bullseyes przemawia olbrzymi dystans oraz poczucie humoru artystów, jak i inspiracje takimi zjawiskami, jak chociażby śląskie szlagiery („Yet There’s You”) czy też przed-internetowa era Windowsa 95 („It Might Not Be For Me”).

 

Pokrewne wątki:

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania