Newsy muzyczne

Szopa wyda "Hollow Trees"

20 października do sprzedaży trafi album "Hollow Trees" Szopa.

"Hollow Trees" to debiutancki album audiowizualnego artysty Szopa. Napisany i wyprodukowany w latach 2014-2020, który skupia się na łączeniu elementów elektronicznych z organicznymi samplami dźwięków otaczającej nas natury. Zainspirowany współczesną muzyką eksperymentalną, łączy  odważne i nietypowe dźwięki z rytmiczną aranżacją.

"Hollow Trees" opowiada o procesie dorastania i odnajdywania swojego miejsca w świecie – o godzeniu się z odrzuceniem, o gniewie i frustracji, oraz, przede wszystkim, o nadziei. Album nawiązuje tematyką do tego samego rodzaju procesów zachodzących w naturze, zabierając słuchacza w podróż do metaforycznego, odizolowanego od materialnego świata lasu. Celem Hollow Trees jest zadawanie pytań -  próba odnalezienia powodu, dla którego z ziemi wykiełkowały tytułowe „puste drzewa”, oraz jak tego rodzaju wizualny obraz odnosi się do poszukiwania nadziei i woli walki w nas samych.


Damian Małecki, ukrywający się pod pseudonimem „Szopa”, to artysta audiowizualny obecnie zamieszkujący Sheffield w Wielkiej Brytanii.

Muzyka, która stała się nieodłączną częścią jego życia, nigdy nie była praktykowana w jego rodzinie. Szopa od najmłodszych lat zainteresowany był sztukami wizualnymi, i wokół nich zorganizowane było jego życie – malarstwo, rysunek, fotografia i ceramika. W wieku 14 lat odkrył Tori Amos, której gra na pianinie obudziła w nim potrzebę tworzenia muzyki i gry na fortepianie. Następne 4 lata skupione były wokół samodzielnej nauki gry i wieczorach spędzonych w szkolnych świetlicach i aulach. W wieku 19 lat zakupił pierwsze pianino elektroniczne, które po dziś dzień jest jego nieodłącznym towarzyszem.

Istotnym elementem komponowania utworów przez pierwsze kilka lat był brak znajomości teorii muzyki, który pozwolił na eksperymentalne podejście do procesu tworzenia, opierające się na emocjach i logice, aniżeli utartych schematach. Ta wiedza została jednak przyswojona w późniejszych latach, w celu aranżacji jego pierwszego albumu, „Hollow Trees”. W roku 2017 Szopa przeniósł się z wcześniej zamieszkiwanego Derby do Sheffield, miasta słynącego ze sceny muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, gdzie rozpoczął poszukiwania producenta zainteresowanego jego projektem.

W przeciągu zaledwie kilku miesięcy poznał Norta (NORT, Yonni, Hula), który podjął się wspólnej pracy nad albumem.

 


Źródło: Requiem Records

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania