Newsy muzyczne

Solowy debiut Romy z The xx

Romy Madley Croft z The xx prezentuje pierwszy solowy singel zatytułowany "Lifetime".

Napisany i nagrany w Londynie podczas lockdownu „Lifetime” to piosenka o marzeniu o ponownym spotkaniu z przyjaciółmi, rodziną i tymi, których kochamy, uchwyceniu euforii ponownego bycia razem.

Beztroski i nieskrępowany utwór - jak sama mówi - jest o „całkowitym byciu w danej chwili i jej celebrowaniu”.

„Lifetime” łączy w sobie tęsknotę Romy, emocjonalną muzykę klubową z ponadczasowym piosenkowym podejściem. Jako współautorka trzech uznanych albumów zespołu The xx napisała także piosenki dla takich artystów jak: Mark Ronson, Jehnny Beth, Benny Blanco i Dua Lipa (w tym jej singiel „Electricity”, który zdobył nagrodę GRAMMY). W tym samym czasie doskonaląc swój warsztat jako autorki tekstów, Romy rozpoczęła rozwijającą się karierę didżejską. Jako DJ od 17 roku życia (kiedy dostała swoją pierwszą pracę grając płyty w gejowskim klubie w Soho), przez ostatnie dwanaście miesięcy jej pasja ponownie rozpaliła się, występując w manchesterskim klubie Homobloc, Club to Club w Turynie i na zakończenie tegorocznego Pride Inside for Amnesty. Była także kluczowym współautorem serii BBC Radio 1 Residency w 2019 roku.

Te dwie muzyczne miłości spotykają się w „Lifetime”, porywającym, ciepłym, klubowym popowym utworze. Chociaż zatrzymuje się przed pełnym świętowaniem klubowych klasyków, house’u i trance’u z Ibizy, o czym wspomniała Romy podczas intymnego występu na Instagramie na początku tego roku, bez wątpienia jest to początek drogi w tym kierunku.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania