Newsy muzyczne

Sinead O'Connor w nowej wersji klasyka gospel

Sinead O’Connor powraca z olśniewającą interpretacją utworu „Trouble Of The World”, tradycyjnej pieśni rozsławionej przez piosenkarkę gospel Mahalię Jackson.

Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez muzyka, DJ’a, reżysera - Dona Letts’a. Zdjęcia do obrazu powstały w południowym Londynie.

„Dla mnie ta piosenka nie jest ani o śmierci, ani o umieraniu. Raczej niesie ze sobą przesłanie, że ludzkość jest na drodze do uczynienia tego świata rajem i że któregoś dnia tam dotrze” - tak o utworze mówi Sinead. 

Inspirująca, liryczna narracja, która leży u podstaw „Trouble Of The World”, ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej, w kontekście śmierci George'a Floyda i podkreślenia rasistowskich nurtów, które trapią mieszane społeczeństwa na całym świecie.

Utwór został zarejestrowany w Belfaście w Północnej Irlandii, pod czujnym okiem producenta Davida Holmesa, w trakcie luzowania obostrzeń wynikających z lockdownu. Po raz kolejny Sinead budzi nasze dusze i zwraca uwagę na ironię i podobieństwa związane z naszym wspólnym doświadczeniem przeszłości i teraźniejszości.Foto: Donal Monolay
Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania