Newsy muzyczne

Nowy singel Low Island w grze 'FIFA 2021'

Utwór “Don’t Let The Light In” istniejącej od 5 lat brytyjskiej grupy Low Island znalazł się na ścieżce dźwiękowej 'FIFA 2021'.

Zespół został założony w 2016 roku w Oksfordzie i tworzy go czwórka przyjaciół z dzieciństwa:  wokalista i multiinstrumentalista Carlos Posada, producent Jamie Jay, basista Jacob Lively i perkusista jazzowy Felix Higginbottom. Grupa na swoim koncie ma wydane już 4 minialbumy, wraz z którymi ich brzmienie ewoluowało od przytłumionego falsetu z pierwszej EP-ki “Just About Somewhere” do bardziej wyrazistego elektronicznego popu z ostatniego wydania “Shut Out The Sun”.

Low Island  posiada wyjątkowy dar łączenia podnoszącej na duchu elektroniki z intymnymi balladami, które trzymają słuchacza w napięciu. Ich teksty odnoszą się do odczuwanej przez wiele osób samotności, męskiej kruchości i miłości. Zespół w swojej muzyce splata inspiracje jazzem, indie, muzyką klasyczną i taneczną, a efektem tego połączenia jest melancholijna, ale optymistyczna ścieżka dźwiękowa.

“Don't Let The Light In”, jest pierwszym singlem zapowiadającym album. Utwór został także umieszczony na ścieżce dźwiękowej FIFA 2021, na której znaleźli się także Royal Blood, Tame Impala, czy Glass Animals.

Łącząc emocjonalne syntezatory, skaczące gitary i pulsującą elektronikę utwór opowiada o nieudanej próbie zachowania na dłużej momentu zakochania. “Głęboko zakochałem się w kimś, kto nie odwzajemnił mojej miłości, to zapoczątkowało wzorzec, który zaczął się nieustannie powtarzać - wspaniały początek, a potem gwałtowne zakończenie, jakby ktoś właśnie zgasił światło bez żadnego wyjaśnienia. To piosenka o próbach i porażkach w uchwyceniu tego początkowego momentu w czasie - naciśnięcia pauzy i przytrzymania ramy, zanim się rozpadnie”- wyjaśnia wokalista, Carlos Posada.

Napisana i wyprodukowana przez zespół piosenka została ostatecznie ukończona na początku tego roku we Francji, w dniu, w którym ogłoszono ogólnokrajowy lockdown. Kilka godzin później grupa spakowała swoje studio i wyruszyła w podróż powrotną do Wielkiej Brytanii. 

Utwór został zmiksowany przez Matta Wigginsa (Holy Fuck, Porridge Radio, The Fat White Family), a towarzyszy mu grafika wykonana we współpracy z operatorką Ann Evelin Lawford (100 Vaginas, Ghostpoet, The Japanese House, Sam Fender). Czerpiąc inspirację z filmu Wim Wenders o tancerce i choreografce Pina Bausch. To pierwsze zdjęcie z serii poświęconej wspomnieniom i męskiej kruchości.

 

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania