Newsy muzyczne

Muska na 'Huśtawce'

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Muska zaprezentowała drugi singel zapowiadający jej debiutancką płytę, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Muska - artystka, kobieta, matka, songwriterka, która poszukuje zrozumienia swojego istnienia, swoją muzyką opowiada, wspiera i towarzyszy w procesie dojrzewania ciała, duszy i umysłu. Odkrywa swoją historię, w której przejrzeć może się ten, kto pozwala sobie na refleksję. Porusza, prowokuje, świadomie kieruje słuchacza do wewnątrz siebie, nazywając po imieniu to, co bywa nierozpoznawalne albo niewygodne. Pozwala sobie na niedomówienia i tajemnice, na huśtawkę kobiecych pragnień i słabości.

Liryczną naturę Muska zaszczepiła jeszcze w czasach szkolnych od Poświatowskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jastruna, Kofty i Herberta. Po wieloletniej przerwie wraca z własnym językiem i mocnym przekazem.

Karolina Błasik: „Moje korzenie sięgają Lublina gdzie się urodziłam oraz Łęcznej, miejscowości nieopodal, w której dorastałam. Ukończyłam szkołę muzyczną na gitarze klasycznej i wokalnie rozwijałam się w Akademii Muzycznej w Katowicach. Po kilku próbach zaistnienia w musicalach postanowiłam to przemyśleć. Wracam po 13 latach z odpowiedzią.

Materiał muzyczny na debiutancką płytę powstaje we współpracy z Tomkiem "Harrym" Waldowskim. Jesteśmy duetem tworzącym muzykę gitarową, indie pop z wpływami folku i bluesa okraszona elektroniką z mocnym akcentem na warstwę liryczną, której jestem autorką. Tomasz jest kompozytorem, multiinstrumentalistą i perkusistą zespołu LEMON oraz producentem najnowszego albumu "Renata Przemyk i mężczyźni" i Skubasa „Duch”. Oboje byliśmy wychowani w czasach, kiedy w polskim mainstreamie końca XX wieku królowała liryka, intymna spowiedź i organiczny śpiew Edyty Bartosiewicz, Kasi Nosowskiej, Renaty Przemyk, zespołu Wilki, Myslovitz, Raz Dwa Trzy”.

Debiutancka płyta Muski o tytule "Huśtawka" będzie zbiorem intymnych utworów, podnosząca kwestię procesu przemian w odkrywaniu własnej wartości i wychodzenia z trudnych doświadczeń. To huśtawka pełna sprzecznych nastrojów, niepewności i zdecydowania, nieśmiałości i niepokorności. Kobiece zwierzenia o pragnieniu szczęścia, bycia kochaną, tworzeniu bezpiecznego azylu, pisane nie wprost a czasem rzucane między oczy”.

W maju tego roku ukazał się pierwszy singel Muski zatytułowany „Jeśli”. Karolina tak mówi o klipie do tej piosenki: „Jestem pomysłodawczynią i reżyserką teledysku, który jest dokumentacją procesu twórczego rysunku Marty Kosieradzkiej, której kreska fascynowała mnie od pierwszego wejrzenia”.


 

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania