Newsy muzyczne

Dominika Barabas odpaliła 'Trotyl'

"Trotyl" to druga zapowiedź nowej czwartej już płyty Dominiki Barabas.

Dominika Barabas o singlu „TROTYL”:

„TROTYL to dla mnie dość zabawna historia twórcza - gdyż utwór powstał podczas Songwriting Camp ZAiKS, czyli imprezie ukierunkowanej na twórczość kolektywną... tymczasem: siedzimy, gramy, a ja nagle stwierdzam: "Wszyscy wypad, mam pomysł" (śmiech). Bałam się przez chwilę, że jakakolwiek inna - czyjaś - myśl, może wedrzeć się we mnie i spłoszyć to nagłe pochwycenie dźwięków i słów... bo czym jest tworzenie, jak nie łowieniem ulotnych chwil...? W moim odczuciu, prawdziwa twórczość to umiejętne chwytanie myśli i emocji, które nieustannie fruwają wokół nas.Jednakże kilka godzin później, na moją prośbę, moi chłopcy - nie potrafię inaczej, niż w tak pieszczotliwy sposób określać muzyków z którymi tworzę (w tym wypadku Mateusz Brzostowski i Paweł Harańczyk) wrócili do studia, by pomóc mi ukończyć dzieło. I na szczęście do dziś żaden z nich nie żywi urazy z powodu nagłego i bezpardonowego wygnania (śmiech). Stworzyliśmy niezłe COŚ!”

Utwór "TROTYL" to drugi singiel zapowiadający kolejny, czwarty już album artystki. Posiadaczka niezwykle charakterystycznego wokalu prezentuje nam piosenkę wymykającą się schematom: odważną, rozbudowaną instrumentalnie, w połamanym popowym groovie, przeraźliwie szczerą w warstwie tekstowej, a na domiar wszystkiego - okraszoną nowoczesną, niezwykle dopracowaną animacją. Łączy style, żongluje słowem i przede wszystkim - niesamowicie buja! Utwór powstał podczas Songwriting Camp ZAiKS, we współpracy kolektywnej Dominiki Barabas, Mateusza Brzostowskiego oraz Pawła Harańczyka.


Kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka, twórczyni ekscentrycznych teledysków i magicznych stylizacji. W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy “Cień”, “Zbiór porannych bzdur”, “Rustykalny Cyrk” oraz szereg kompilacji płytowych i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami (m.in. Monika Lewczuk, Gracjan Kalandyk, Ewa Farna, Bonson, Tragarze, Kasia Moś, Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Sławek Wierzcholski). Aktualnie szykuje wydanie czwartego albumu, którego premiera planowana jest na wiosnę 2021 r. Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej. Artystka zaznaczyła swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jaknp.: Męskie Granie, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, SoundEdit Festival, Spring Break, Songwriter ŁódźFestiwal, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, oraz aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego “Alchemia Światła”.

Pokrewne wątki:

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania