Newsy muzyczne

My Riot wymachuje 'Maczetą'

Po 9 latach od premiery debiutanckiej płyty powróciła grupa My Riot kierowana przez Glacę ze Sweet Noise.

Glaca tak mówi o nowym klipie do "Maczety": „Wideo to jedno z bardziej udanych kolektywnych działań bazujących na komunikacji przez sieć. Wszyscy zaangażowani poczuli wagę tego komunikatu jako artystycznej odpowiedzi na sytuacje na polskich ulicach. To jest nasz głos w tej sprawie. Tak wysyłamy energię tym którzy walczą o lepsze jutro i lepszą Polskę. W ten sposób zamieniamy swoją frustrację i gniew na kreatywną siłę, która jest w tej chwili wszystkim bardzo potrzebna.”

W teledysku wystąpiła młoda polskia artystka Aleksandra Pawłowska z performancem nazwanym Anasyrma. W znaczeniu historycznym jest to staroegipski rytuał „zrzucania ubrań, dobrowolnego obnażania, w akcie symbolizującym demonstrację siły kobiet. Na video „Maczeta” to właśnie ona reprezentuje głos polskich kobiet, które w krytycznych sytuacjach potrafią odważnie stawić czoło opresji systemu.

My Riot powstał w 2008 roku, trzy lata później zrealizował swoje pierwsze wydawnictwo zat. „SWEET NOISE”. Ostatni koncert zespół zagrał w 2015 roku na festiwalu w Jarocinie.

My Riot 2.0 to oprócz Glacy, Fabian Urbaniak (bas, gitara) i ekipa R’n’D: Łukasz Remisiewicz, Krzysztof Drzewiecki.

W 2020 roku My Riot zaprezentował już fanom utwór ”Oddać siebie” we współpracy z Peją i Janem Borysewiczem, oraz kompozycję ”Broken Nation” w ramach projektu SERCE we współpracy z japońskim producentem muzycznym Toshi Kasai.

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania