Newsy muzyczne

System Of a Down wspiera Armenię

15 lat czekaliśmy na premierę dwóch nowych kompozycji grupy System of a Down. Dziś dostaliśmy dwa nowe utwory.

Dziś System Of A Down w pełnym składzie zaprezentowali światu dwa nowe utwory po 15-letniej przerwie. Zespół zdecydował się na ten krok ze względu na sytuację panującą w ich ojczyźnie. Ormianie umieścili na swojej stronie internetowej takie oświadczenie:

Jako System Of A Down właśnie wydaliśmy pierwsze nowe utwory po 15-letniej przerwie. Właśnie teraz nadszedł czas żeby to zrobić, razem. Nasza czwórka ma coś ekstremalnie ważnego do powiedzenia jednym głosem. Te dwie piosenki „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” mówią o strasznej i poważnej wojnie, która jest kontynuowana w naszej kulturowej ojczyźnie, w Artsakh w Armeni.
 
27 września, wspólne siły Azerbejdżanu i Turcji (razem z terrorystami ISIS z Syrii) zaatakowały republikę Górskiego Karabachu, którą my Ormianie nazywamy Artsakh. Od ponad miesiąca młodzi i starsi cywile są budzeni dniem i nocą przez straszne widoki i dźwięki ataków rakietowych, spadających bomb, pocisków, dronów i ataki terrorystyczne. Szukają bezpieczeństwa w prowizorycznych schronach, próbując uniknąć opadu nielegalnych bomb kasetowych padających na ich ulice i domy, szpitale i świątynie jak deszcz. Napastnicy podpalili ich lasy i zagrożone wyginięciem życie przy użyciu białego fosforu, kolejnej zakazanej broni.
 
Dlaczego? Ponieważ ponad 30 lat temu, w 1988 roku Ormianie w Górskim Karabachu (który był wtedy Autonomicznym Okręgiem ZSRR) byli zmęczeni traktowaniem ich jako obywateli drugiej kategorii i wypowiedzieli wojnę o niepodległość od Socjalistycznej Republiki Azerbejdżanu. Republiki, w której granice zostali wchłonięci. To doprowadziło do wojny o samostanowienie pomiędzy Ormianami, a Azerbejdżanem w Karabachu. Ta skończyła się zawieszeniem broni w 1994 roku, a Ormianie zachowali kontrole nad ziemiami swoich przodków, a także niepodległość, która trwa do dziś. Nasi ludzie mieszkają tam od milleniów i dla wielu z nich to jedyny dom jaki oni i ich przodkowie kiedykolwiek znali. Po prostu chcą żyć w pokoju w tym samym miejscu, gdzie osiedlili się wieki temu.
 
Istnieje potrzeba natychmiastowej akcji obywateli świata i ich rządów, nie tylko by potępić działanie skorumpowanego reżimu liderów Azerbejdżanu i Turcji, ale także by nalegać na pokój w regionie i uznanie Artsakhu jako niezależnego narodu, jakim w rzeczywistości jest. Co najważniejsze i pilne - prosimy Was o wsparcie finansowe. O sumy małe i duże, by pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy i podstawowych przedmiotów. Dla tych, którzy zostali najmocniej dotknięci zbrodniami przeciw ludzkości.
Muzyka i tekst mówią za siebie. Wszyscy musimy mówić za Artsakh.
Pokój z Wami,
Daron, Shavo, John i Serj". 
Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania