Newsy muzyczne

Piotr Rachoń Quartet wyda debiut

W grudniu ukaże się debiutancka płyta Piotr Rachoń Quartet.

Zespół powstał z inicjatywy jednego z najoryginalniejszych polskich pianistów - Piotra Rachonia. Muzyka kwartetu wymyka się jednoznacznej definicji i jest to pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów współczesny jazz. Osadzony w nowoczesnej harmonii i rytmice i wzbogacony elektronicznymi brzmieniami. Repertuar zespołu stanowią oryginalne kompozycje lidera oraz utwory powstałe w oparciu tematy ethno z obszaru Azji oraz twórczości W.A. Mozarta (Requiem, Domine Jesu).

Chociaż Piotr Rachoń Quartet rozpoczęli działalność w 2020 to zagrali szereg koncertów w klubach i na festiwalach np. RCK ProJazz Festival czy Vertigo Summer Jazz Festival. Muzycy zarejestrowali także video live w ramach V Sessions w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław. Na przełomie września i października 2020 roku artyści dokonali sesji nagraniowej w studiu Leszka Możdżera we Wrocławiu. Debiutancka płyta PRQ ukaże się w grudniu 2020 roku nakładem wrocławskiego labelu V Records.

Piotr Rachoń Quartet tworzą osobowości polskiego jazzu i muzyki improwizowanej – lider Piotr Rachoń – piano (JazzBlaster, Jorgos Skolias), Vojto Monteur – gitara (Leszek Możdżer, EABS, Miloopa), Kuba Olejnik – kontrabas (Padervsky Orchestra, Justyna Szafran) i Paweł Nienadowski – perkusja (JazzBlaster).Źródło: V Records

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania