Newsy muzyczne

Popkultura 'Na Czarno'

"Na czarno" to najnowszy singiel zespołu Popkultura. Utwór jest muzyczną odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w kraju.

Odważny tekst, brudne przesterowane brzmienie oraz minimalistyczna animacja ukazują zaangażowane oblicze warszawskiego zespołu. 

“Niedawno wydaliśmy z Popkulturą nasz drugi album „Miłość Zdrada”, w teledysku do tytułowego singla byliśmy ubrani w charakterystyczne, różowe garnitury. Ten róż nagle przestał pasować do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli w środku pandemii kobiety zmuszone są aby wyjść na ulicę i walczyć o swoje podstawowe prawa to my chcemy powiedzieć jedno: Dziewczyny nie jesteście same! Idziemy z Wami krok w krok. Ramię w ramię. Na czarno!” - mówi lider zespołu Maciek Olbrych. 

Muzycy przyznają, że nagrywali pod presją czasu, chcąc uchwycić w piosence emocje tłumu, bunt społeczny i niespotykane do tej pory napięcia.  

“Działaliśmy bardzo szybko.To była potrzeba chwili, cała produkcja zajęła nam kilka dni. Ta piosenka daje do myślenia. Mówi o tym co tu i teraz” -  podkreśla Paweł Krulikowski, basista zespołu. 

Do piosenki powstało lyric video animowane przez Aleksandrę Mikłaszewicz, której wrażliwe oko uwieczniło warszawskie strajki.  

“Na wszystkich protestach byłam z aparatem w ręku. Zaskoczyła mnie niesłychana erupcja kreatywności wśród spacerowiczów. To trudny, bardzo poważny temat, a jednak pomiędzy tymi stanowczymi transparentami, wyczuwa się lekkość i poczucie humoru. Myślę, że klip dobrze oddaje tę atmosferę” - mówi jego autorka. Źródło: Agora Muzyka

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania