Newsy muzyczne

Kolejna zapowiedź nowej płyty Jerza Igora

Zespół Jerz Igor zapowiada wydanie nowej płyty, której punktem wyjścia będą opowieści o emocjach. Album ukaże się jeszcze w tym roku.

W Mikołajki muzycy postanowili sprezentować kolejny singiel - utwór "Wyspa" z tekstem Grzegorza Uzdańskiego. Piosenka opowiada o uczuciu, którego każdy z nas czasem doświadcza - złości - i o tym jak dobrze jest móc ją od czasu do czasu swobodnie wyrazić. 

Na Wyspę, miejsce gdzie można swobodnie “krzyczeć, kopać, pluć” zabierze nas zespół w pełnym składzie wzmocnionym wybuchową perkusją Macia Morettiego i surfującą gitarą Bartka Tycińskiego (znanych również jako Mitch & Mitch). 

Jerz Igor to tajemnicza dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Tak naprawdę Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów. By Was nie zanudzić wymienimy tylko te na literę P: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, WOR, Polonezy. Na ich pierwszej płycie znajdziemy kolekcję kunsztownie i elegancko skomponowanych kołysanek dla dzieci.

Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow tworzą razem muzykę od 2014 roku. 

Z okolicznościowego pomysłu jakim było nagranie płyty z kołysankami dla mającego urodzić się syna Jerzego, projekt przeobraził się w regularnie koncertujący zespół, grający dla młodszych i starszych.

Od wydania debiutanckiej płyty w 2014 roku występują regularnie - na scenach wielkich festiwali i w małych lokalnych bibliotekach. Ich koncerty niejednokrotnie kończą się spontanicznym jam session z udziałem najmłodszej widowni. 

Teksty piosenek piszą im wybitni przyjaciele, wśród nich Joanna Halszka Sokołowska, Natalia Fiedorczuk, Grzegorz Uzdański, czy Antonina Stasiuk.

Ich muzykę usłyszeć można w spektaklu “Motyl” z tekstem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Marcina Libera.Źródło: Loco Motion Agency

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Sarha Crewe wylądowała na Marsie

2022-06-30

"Na Marsie" to nowy singel wokalistki, skrzypaczki i autorki piosenek Sarhy Crewe.

Czytaj więcej...

Ygor Przebindowski oddał hołd Mironowi Białoszewskiemu

2022-06-30

ukazała się czwarta autorska płyta znakomitego muzyka i kompozytora, Ygora Przebindowskiego. „Powidoki / Portrety – Miron Białoszewski” to projekt muzyczny poświęcony temu wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi w setną rocznicę jego urodzin.

Czytaj więcej...

Asia Nawojska przedstawia nowy singel 'Ja Rzeka'

2022-06-30

„Ja Rzeka” to najnowszy utwór Asi Nawojskiej. Artystka nie tylko napisała muzykę i tekst, ale odpowiada także za reżyserię teledysku towarzyszącego piosence.

Czytaj więcej...

ARS LATRANS Orchestra o poszukiwaniu miłości

2022-06-29

"Sorry, wyszłam już" to nowy singel promujący nadchodzącą drugą płytę projektu Ars Latrans. Jest to utwór opowiadający o nieustannych poszukiwaniach utraconej miłości, która niespodziewanie zniknęła.

Czytaj więcej...

Ugorna przedstawia swoją 'Nową Herstorię'

2022-06-29

UGORNA prezentuje swój debiutancki album pt. Nowa herstoria - opowieść o kobiecości, która jest drogą do prawdy o samej sobie. Premiera odbędzie się w najbliższy piątek.

Czytaj więcej...

Ostateczny skład katowickiego OFF Festival 2022

2022-06-29

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Czytaj więcej...

Bezkompromisowe ogłoszenie tegorocznej edycji Soundedit Festival

2022-06-28

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit tym razem odbędzie się w listopadzie. Pierwsze festiwalowe ogłoszenie to zestaw zespołów, dla których zwrot „muzyczny kompromis” znaczy tyle co nic. 4 listopada (piątek) w Klubie Wytwórnia pojawi się Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Czytaj więcej...

Mongolskie The HU na trzech koncertach w Polsce

2022-06-28

Pochodząca z Mongolii grupa The HU wystąpi jesienią na trzech koncertach w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania