Newsy muzyczne

Dariusz Malinowski z Siekiery nie żyje

Wczoraj w wieku 55 lat zmarł basista i wokalista legendarnej puławskiej grupy Siekiera Dariusz "Malina" Malinowski.

Dariusz Malinowski dołączył do Siekiery wkrótce po jej powstaniu i początkowo był basistą w jej pierwszym punkowym wcieleniu. Po odejściu z zespołu wokalisty Tomasza Budzyńskiego Malinowski przejął także jego obowiązki. W 1986 roku Siekiera wydała swoją pierwszą i najsłynniejszą płytę "Nowa Aleksandria", która była świadectwem zmiany stylistyki na zimnofalową i jest uznawana za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. To właśnie na tym wydawnictwie Malinowski zaśpiewał we wszystkich kompozycjach.

W 1987 roku Malinowski odszedł z Siekiery i zamieszkał na wsi po Puławami. Nie zerwał więzów ze sceną muzyczną i grał w zespołach Kapawanka i Trab-Band.

To już drugi zmarły przedwcześnie muzyk ze składu Siekiery. W styczniu 1992 roku w puławskiej restauracji Pod Dębami zginął zastrzelony przez pomyłkę pierwszy perkusista Siekiery Dariusz Grela. 

 

O kulisach powstania albumu "Nowa Aleksandria" możecie przeczytać w naszym wywiadzie z byłym perkusistą tego zespołu Zbigniewiem Musińskim: http://www.cantaramusic.pl/wywiady?action=details&id=41


Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania