Newsy muzyczne

Max Bravura powrócił z nowym singlem

Po świetnie przyjętym występie na Spring Breaku w 2017 słuch o nich zaginął. 3 lata od występu w poznańskim CK Zamek grupa Max Bravura powraca z nowym singlem. Przegrupowani, bardziej świadomi, głodni reakcji odbiorców.

Po premierze EP’ki „How Bravura” wystąpili kilkadziesiąt razy w całej Polsce. Koncepcja zespołu wymagała jednak redefinicji. Nowa płyta jest kontynuacją drogi obranej przy pierwszym wydawnictwie, ale wycieczką kierują już dużo bardziej świadomi przewodnicy.  Nadal pierwsze skrzypce odgrywa tu założyciel grupy Maciek Wachowiak (wcześniej m.in. electro-popowy Slutocaster), ale chętnie dzieli się twórczym polem ze swoimi kompanami. Płyta „Too Bravura” to autorska propozycja gitarowo-syntezatorowego grania, pełna nawiązań do rockowej alternatywy sprzed lat, neo-psychodelii i shoegaze’u.

Pierwszą zapowiedzią jest utwór „Mostly 4 Fun”, który dobrze oddaje ducha całego materiału. Syntezatorowe pasaże uzupełnia energiczne rockowe granie i melodyjny refren. 

To jest piosenka o poszukiwaniu remedium na self-hate i brak odwagi, ucieczka w przyjemności, przed którą ciężko się powstrzymać. Kontakt z samym sobą i swoimi emocjami jest bardzo ważny i na to chcieliśmy zwrócić uwagę, również poprzez łączenie skrajności (ciszy i hałasu, szeptu i krzyku. Utwór nagraliśmy w całości w organiczny sposób. Sprawne ucho usłyszy pewnie zajawki Arcade Fire czy LCD Sounsystem - zapowiadają muzycy.

Album „Too Bravura” ma się ukazać własnym sumptem na początku 2021 roku.

Max Bravura to projekt założony przez Macieja Wachowiaka, wokalistę znanego z elektropopowej formacji Slutocasters (kojarzonej m.in. z obecności na soundtracku filmu Hardkor Disko Krzysztofa Skoniecznego). W swojej twórczości, której rdzeń stanowi ekspansywne brzmienie gitar i syntezatorów, grupa łączy rock'n'rolla, crossoverowy eklektyzm oraz teksty śmiało prowadzące słuchacza na manowce ludzkiej natury. Zespół zadebiutował świetnie przyjętą EP-ką How Bravura, premierze której towarzyszyło kilkadziesiąt koncertów zagranych w całej Polsce. W 2017 byli jednym z objawień poznańskiego Spring Breaka. Ale to nie był jeszcze TEN moment. Po trzech latach twórczych eksploracji, redefinicji stylu i roszad w składzie, Wachowiak i spółka prezentują  album „Too Bravura". Osiem premierowych nagrań przenosi nas w świat brudnych gitar, syntezatorów, psychodelii i złotych czasów rodzimej alternatywy.Foto: Filip Zubowski
Źródło: TBA Music

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania