Newsy muzyczne

Willie Nelson składa hołd Frankowi Sinatrze

Legacy Recordings / Sony Music Entertainment zapowiadają premierę nowej studyjnej płyty Willego Nelsona zatytułowanej "That's Life". Album ukaże się 26 lutego na płycie CD i winylu oraz dostępny będzie w serwisach streamingowych.

Album ten to uhonorowanie wielkiego wpływu Franka Sinatry (którego 105. urodziny obchodziliśmy 12 grudnia). That's Life kontynuuje wieloletnie uznanie Williego dla artyzmu i repertuaru Sinatry, czego przykładem jest album My Way z 2018 roku, za który Willie otrzymał nagrodę Grammy.

Drugi album Nelsona ze standardami i klasykami Franka Sinatry składa hołd jednemu z muzycznych bohaterów Williego.

Okładka albumu, która przedstawia Williego i jego kultową gitarę Trigger, w blasku ulicznego zmierzchu ulicznego, przywołuje klasyczne okładki albumów Sinatry, takie jak "In The Wee Small Hours" (tytułowy utwór z albumu pojawia się na "That's Life"). Na albumie znajdzie się również utwór „I Won't Dance” (z udziałem zdobywczyni Grammy i Juno, Diany Krall) oraz „A Cottage For Sale”.

Wyprodukowany przez Buddy Cannona i Matta Rollingsa, That's Life został nagrany w Capitol Studios w Hollywood, tam gdzie Frank Sinatra, pierwszy artysta nagrywający w tym obiekcie, stworzył od marca 1956 do listopada 1961 ciąg muzycznych arcydzieł.

Willie i jego gitara Trigger dostarczają słuchaczom 11 nowych nagrań studyjnych zmiksowanym przez legendę przemysłu nagraniowego Ala Schmitta (który nagrał i zmiksował ponad 150 złotych i platynowych albumów oraz zdobył więcej nagród Grammy niż jakikolwiek inny inżynier dźwięku).

Dwóch kultowych artystów, z których każdy definiuje część amerykańskiej popkultury, Frank Sinatra i Willie Nelson, przekazują wielka dawkę romantycznych emocji - od upojenia miłością po kaca złamanego serca - w piosenkach i nagraniach, które łączą się bezpośrednio ze słuchaczem.

Willie i Frank byli bliskimi przyjaciółmi, muzycznymi kolegami i wzajemnie uwielbiali swoje dzieła. W latach osiemdziesiątych Sinatra występował dla Williego w Golden Nugget w Las Vegas i obaj zaangażowali się w pracach dla Space Foundation NASA.

„Wiele się nauczyłem o frazowaniu Franka” - powiedział Willie w wywiadzie dla magazynu AARP (czerwiec / lipiec 2018). „Nie martwił się o to, co dzieje się za rytmem, przed rytmem, mógł to zaśpiewać tak czy inaczej”.

Takie podejście dzięki swoim wysublimowanym interpretacjom piosenek Sinatry wnosi Willie na album That's Life. Usłyszymy tu: "Nice Work If You Can Get It," "Just In Time," "Cottage For Sale," "I've Got You Under My Skin," "You Make Me Feel So Young," "I Won't Dance" (z udziałem Diany Krall), "That's Life," "Luck Be A Lady," "In The Wee Small Hours Of The Morning," "Learnin' The Blues" oraz "Lonesome Road".

 Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania