Newsy muzyczne

Nightwish zaprasza na dwa wirtualne koncerty

Zespół Nightwish oferuje fanom wyjątkowe przeżycie, zapraszając ich na wspólną przygodę do The Islanders Arms, tawerny zbudowanej w wirtualnej rzeczywistości.

Wieczór z Nightwish w wirtualnym świecie 12-13 marca 2021 „Serdecznie zapraszamy do spędzenia nocy z Nightwish w The Islanders Arms”

Nightwish – jeden z najważniejszych zespołów metalu symfonicznego na świecie i jednocześnie odnoszący największe sukcesy towar eksportowy Finlandii – szykuje scenę na wyjątkowe interaktywne doświadczenia w marcu 2021. Podczas wydarzenia „An Evening with Nightwish in A Virtual World” zespół wystąpi w The Islanders Arms, tawernie zbudowanej w wirtualnej rzeczywistości. Wydarzenie odbędzie się w dwa wieczory, w piątek i sobotę, 12-13 marca 2021. Bilety na oba koncerty są już w sprzedaży na www.nightwish.com

W oba wieczory publiczność może się spodziewać niezapomnianego 90-minutowego występu, a także wysłuchać utworów z najnowszego albumu „Human. :II: Nature.” po raz pierwszy na żywo. Każdy wieczór będzie miał inną setlistę.

Wydany w kwietniu w trakcie pandemii Covid-19 „Human. :II: Nature.” Nie był jeszcze wykonywany na żywo. Po przełożeniu światowej trasy koncertowej w 2020 roku Nightwish postanowili stworzyć coś nieprzewidzianego, aby rozjaśnić mroczne czasy.

Pełnometrażowe doświadczenie na żywo, które osiąga magiczne rozmiary, zostanie osadzone w wirtualnej rzeczywistości – tawernie The Islander Inn. Wieczorem zarówno zespół, jak i publiczność mogą zanurzyć się w rozmaite wyimaginowane światy 3D. Technicznie produkcją kieruje studio Zoan, którego platforma Burst Live była również nośnikiem występu w wirtualnej rzeczywistości fińskich gwiazd rapu JVG , który zeszłej wiosny przyciągnął ponad milion widzów.

Aby stać się częścią tego wirtualnego koncertu, widzowie mogą tworzyć awatary i dołączać do pokazu na swoich komputerach lub urządzeniach mobilnych. Publiczność może reagować gestami, okrzykami lub emotikonami oraz rozmawiać z innymi fanami. Swój awatar można także ubrać w oficjalny merch Nightwish.

Nightwish jest najbardziej znanym fińskim zespołem na świecie, stale koncertuje w najważniejszych światowych arenach a także sprzedał ponad 10 milionów płyt. Najnowsza płyta zespołu „Human. :II: Nature.” Jest ich dziewiątym albumem studyjnym.

NIGHTWISH: „WIECZÓR Z NIGHTWISH W WIRTUALNYM ŚWIECIE” – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SPĘDZENIA NOCY Z NIGHTWISH W THE ISLANDERS ARMS.

- piątek, 12 marca 2021, Europa – 20:00 CET / 19:00 GMT, czas trwania ok. 90min

- sobota, 13 marca 2021, Ameryka Północna i Południowa – 20:00 czasu wschodniego (UTC-5) / 17:00 PT (UTC -8) / 22:00 BRT (UTC-3) / 19:00 CST (UTC -6), czas trwania ok. 90min

Zobacz występy na żywo na www.burst.fi

Nagranie można oglądać przez 48 godzin po koncercieŹródło: FKP Scorpio Poland

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania