Newsy muzyczne

Pianista Roman Wróblewski nagrał wideo w Portugalii

Mieszkający w Portugalii trójmiejski pianista Roman Wróblewski nakręcił w tym kraju teledysk do debiutanckiego singla "Jump".

Roman Wróblewski to trójmiejski pianista, od czterech lat mieszkający w Lizbonie. W trakcie ostatnich piętnastu lat tworzył lub współpracował z różnymi projektami muzycznymi oraz artystami - Enchantia, Radio Bagdad, Robert Brylewski. Od ponad dwóch lat pracuje nad solowym albumem z muzyką fortepianową, który zawiera osiem kompozycji stworzonych w oparciu o szkice napisane podczas bezsennych nocy w Lizbonie. Rok 2020, mimo wielu przeciwności losu, jest przełomowy dla tego artysty. Pod koniec grudnia 2019 jego pierwszy solowy koncert w rodzinnym Trójmieście wyprzedał się w ciągu zaledwie kilku dni. Kolejne koncerty w Portugalii oraz przerwane przez pandemię tournee na Tajwanie, też cieszyły się dużym zainteresowaniem. We wrześniu i październiku w ramach akcji crowdfundingowej, Wróblewski uzbierał ponad 5000 euro na produkcję solowego albumu oraz dwóch teledysków. 

Trzymiesięczną produkcją teledysku zajął się Roman Wróblewski, a scenariusz powstał we współpracy z młodym, wybitnym portugalskim reżyserem Andre Abrantini. Krótka historia nawiązuje do motywu snu, wiary oraz marzeń o rzeczach niemożliwych. Urozmaiceniem historii jest taniec i choreografia stworzona przez Lua Carreirę oraz Hugo Marmeladę - portugalskiego tancerza, który przez ostatnie trzy lata występował na całym świecie w ramach licznych tournee z Batsheva Dance Company. Sceny tańca oraz wymowny moment grania na „wirtualnym” fortepianie zostały wzbogacone przez piękne plenery słonecznej Portugalii, rozciągające się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Budżet teledysku wyniósł 1700 euro, a większość kosztów została pokryta z pieniędzy uzyskanych w ramach akcji crowdfundingowej.


Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania