Newsy muzyczne

Szczegóły nowego albumu Solomuna

Solomun na wiosnę 2021 zapowiada swój drugi album, zatytułowany "Nobody Is Not Loved” - wydawnictwo ukaże się 14 maja 2021.

Płytowy debiut artysty „Dance Baby” sprzed ponad 11 lat  producent stworzył niemal w całości samodzielnie; na swój drugi krążek bośniacki artysta, który dorastał w Hamburgu, zaprosił wielu ekscytujących gości takich jak Jamie Foxx, Planningtorock, Zoot Woman, ÄTNA, Anne Clark, Isolation Berlin i Tom Smith. 

Płyta "Nobody Is Not Loved" zaskakuje bogactwem muzycznych inspiracji. Solomun, który ma swoje korzenie w undergroundowej scenie didżejskiej, uwolnił się od przymusu tworzenia utworów przeznaczonych wyłącznie do klubów i otworzył się na różne wpływy. Echa indie-electroniki i synthpopu, nowej fali i post-punka oraz taneczne rytmy składają się na różnorodny, ale spójny, odważny i szczery album. Dzięki temu „Nobody Is Not Loved" to płyta, której świetnie się słucha! Autorem zdjęcia na okładce wydawnictwa jest wybitny fotograf Andreas Gursky.

W ciągu 11 lat pomiędzy dwoma albumami, Solomun wyprodukował 24 własne krążki i stworzył  ponad 50 remiksów (dla artystów takich jak Depeche Mode, Leonard Cohen, Jon Hopkins, Jamiroquai, Moderat, Interpol, Editors, Foals i Lana Del Rey). Zagrał też – jako DJ -  na najważniejszych festiwalach na świecie (m.in. Coachella, Tomorrowland, Time Warp, etc.), organizował własne imprezy (nawet dla 30.000 osób), jego rezydencja "Solomun +1"  w klubie Pacha na Ibizie stała się legendarna, podobnie jak  występ w cyklu „Boiler Room” - jeden z najczęściej odtwarzanych setów didżejskich w historii.

1.Ocean feat. Jamie Foxx

2. Home

3. Your Love Gives Me Gravity feat. Planningtorock 

4. The Center Will Not Hold

5. Out Of Focus feat. Zoot Woman

6. Tuk Tuk feat. ÄTNA

7. Never Sleep Again

8. Take Control feat. Anne Clark

9. Kreatur der Nacht feat. Isolation Berlin

10. Wadim

11. Prospect feat. ÄTNA

12. Night Travel feat. Tom Smith 

 

Pokrewne wątki:

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania