Newsy muzyczne

Elektryzujący klip od Helaine Vis

Ukazał się nowy singel Helaine Vis "You'll Never Be My Man". Towarzyszy mu elektryzujące video. Utwór zapowiada debiutancką płytę młodej artystki.

"You'll Never Be My Man" to drugi singiel promujący debiutancką płytę Helaine Vis. Album zostanie wydany wiosną 2021 roku. Teledysk do utworu powstał w Poznaniu we współpracy artystki z lokalnym twórcą filmowym Krzysztofem Michalukiem.

- Naszym celem było uchwycenie obrazem tematu piosenki, jakim jest bycie z kimś, kto jest pusty w środku. To utwór o relacji, w której nie jesteśmy szczęśliwi, ale zostajemy bo jesteśmy samotni. - mówi Helaine Vis. - Debiutowaliśmy jako duet akustyczny i w takiej konfiguracji graliśmy przez ponad dwa lata. Nasza pierwsza płyta będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż tylko wokal i gitary. "You'll Never Be My Man" to nasza zupełnie nowa, energiczna odsłona muzyczna - dodaje młoda artystka.

Helaine Vis to 24-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Podstawą jej piosenek są słowa, głos, emocje i gitara. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W dwa lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70 koncertów. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenalia Krakowskie. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach na polu lawendy, na strychu, w salonie fryzjerskim...

Cały rok 2020 upłynął na dodawaniu do wyżej wspomnianej akustycznej bazy kolejnych warstw muzycznych, z których powstał debiutancki album artystki. Piosenki znajdujące się na tej płycie powstawały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mamy zatem utwory o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o poszukiwaniu, znajdowaniu i gubieniu miłości, o błędach i nauce którą z nich wynosimy, o smutku i jego akceptacji...

- Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach i wszelakich doświadczeniach, bo jeśli to pomogłoby chociaż jednej osobie, będę spełniona. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach - deklaruje Helaine Vis.

 


Źródło: Borówka Music

Pokrewne wątki:

Snow o trzy ćwierci od śmierci

2022-05-23

Stacjonująca w Brzeszczach grupa Snow wydała singel o tajemniczym tytule "Trzy ćwierci od śmierci", który jest zapowiedzią debiutanckiej płyty zaplanowanej na jesień tego roku.

Czytaj więcej...

Marek Kościkiewicz z nową wersją 'Statków Na Niebie'

2022-05-22

„Statki na niebie” to jeden z największych przebojów grupy De Mono, pochodzący z jej albumu „Stop” z 1992 roku. Autorem jego muzyki i słów jest Marek Kościkiewicz, przez lata gitarzysta i producenta płyt De Mono. Nowa wersja piosenki w wykonaniu samego Marka Kościkiewicza powstała z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej artysty. Zapowiada ona planowaną na jesień trasę koncertową, a także epkę z premierowymi utworami.

Czytaj więcej...

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania