Newsy muzyczne

idothings z nowym singlem 'Do My Best'

Nowy utwór poznańskiego artysty idothings pod tytułem „Do My Best” ukazał się we wszystkich serwisach streamingowych w ostatni piątek, a towarzyszy mu kosmiczny teledysk.

Jego debiutancki singiel „Telepathy” został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków. Sam produkuje muzykę, pisze teksty i śpiewa. Ma w swoim katalogu setki utworów, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Ostatnią dekadę spędził na doskonaleniu swoich umiejętności produkcyjnych, pobieraniu lekcji śpiewu i tworzeniu własnego stylu, który przenika jego piosenki. Muzyka idothings łączy wpływy ze świata synth-popu, muzyki elektronicznej, R&B, a także z lat 80-tych. Spoiwem tych gatunków jest wnikliwy songwriting.

"Do My Best"

Przyszłość wygląda dokładnie tak, jak sobie wyobrażaliśmy… Lęk, strach i bezustanne definiowanie szczęścia na swój własny, niesprawdzony sposób. Czy drugi człowiek jest w stanie pomóc w przezwyciężaniu wszystkich naszych słabości? Piosenka, która przyśniła się wykonawcy jako dyskotekowy banger w świecie z filmu „Blade Runner”. Utwór traktuje o bijącym się z własnymi myślami człowieku, który boi się ponownie zaufać i zatracić w uczuciu. Drugi singiel prezentuje bardziej przebojową odsłonę wykonawcy. Klip do utworu został zrealizowany z pomocą przyjaciół. Idothings zajął się reżyserią i montażem teledysku. Kosmiczna oprawa video przywołuje na myśl obraz przyszłości – przyszłości zdominowanej przez technologię, w której człowiek bezustannie zmaga się  z lękiem i strachem. Za mastering utworu odpowiedzialny jest Bartosz Szczęsny, znany m.in. z duetu „Rebeka”, odpowiedzialny za takie hity jak „Melancholia” czy „Stars”. 


Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania