Newsy muzyczne

Klawiszowiec Riverside zapowiada solowy debiut

Michał Łapaj dołączył do kolegów z Riverside czyli Macieja Mellera i Mariusza Dudy i nagrał solową płytę.

Oto co Łapaj napisał niedawno na swoim profilu FB: 

"Kochani, jest mi bardzo miło podzielić się z Wami wiadomością, że moja solowa płyta ukaże się w 2021 roku. Już w 2021 roku. Jak widać, czas pandemii wstrzymując jedne rzeczy, pozwolił ruszyć drugim. Być może zatem ten nietypowy rok nie był taki stracony i przynajmniej mogę go zamknąć pozytywną wiadomością - wszelkie miksy i mastery zostały zakończone (tu ukłon w stronę Magdy i Roberta ze Studio Serakos). Tym samym będę mógł uciąć nieustannie pojawiające się pytania: „Michał, kiedy Twoja płyta?”. Będzie mi ich brakować. Cóż… trochę się z tym zeszło, z różnych powodów, ale umówmy się… Guns’n’roses nagrywało swój album 17 lat - próbowałem, ale ich nie przebiję, więc najwyższy czas wydać już tę płytę. Czego się spodziewać? Album będzie zawierał 10 kompozycji. Około 60 minut, a w nich trochę melancholii, przestrzeni i mrocznych ambientów. Nie zabraknie też mocniejszego uderzenia. Pojawi się muzyka instrumentalna. Pojawią się utwory słowno-muzyczne. Nie pojawi się gitara. Utwory zagrane zostały głównie na analogowych instrumentach klawiszowych oraz perkusji (na której jak już wiecie gościnnie zagrał Artur Szolc). Pojawi się także dwoje innych gości. O nich więcej opowiem niebawem. Czy muzyka będzie podobna do tej z „Sessions” albo „Moments”? Nie do końca. „Sessions” to luźne improwizacje, gra na żywo. Natomiast „Moments” powstało z mojej fascynacji muzyką filmową. Te szuflady zostały otwarte po to, żeby właśnie takie rzeczy się tam pojawiały i będę je sukcesywnie zapełniał. Jak wiecie nie słynę z długich wypowiedzi, więc na razie na tym zakończę. Więcej informacji wkrótce. Bardzo dziękuję, że ze mną jesteście, że słuchacie i wspieracie. Trzymajcie się ciepło i zdrowo!". 

 


Foto: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Dildo Baggins jako 'Roślinożerca'

2021-06-15

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi debiutancki album projektu Dildo Baggins założonego przez Bartosza "Administratorra" Marmola. Dziś ukazał się singel "Roślinożerca".

Czytaj więcej...

Rhapsody Of Fire przyjedzie do Warszawy

2021-06-15

Włoska gwiazda metalu symfonicznego zagra 16 lutego 2022 roku w warszawskim klubie Proxima w ramach promocji EP-ki „I'll Be Your Hero” oraz nadchodzącego albumu „Glory For Salvation”.

Czytaj więcej...

José James wystąpi w Warszawie

2021-06-15

W ramach listopadowej europejskiej trasy, José James pojawi się w Polsce na jedynym koncercie w warszawskiej Hydrozagadce 24 listopada 2021 roku.

Czytaj więcej...

Nowy skład The House Of Love

2021-06-15

Lider legendarnej brytyjskiej grupy The House Of Love - Guy Chadwick - poinformował o zmianach w składzie tego zespołu. Ale to nie jedyna informacja z obozu tego bandu....

Czytaj więcej...

Zacier zapowiada nowy album

2021-06-15

"Zgon po placebo", studyjny album Zacieru, ukaże się 25 czerwca nakładem SP Records.

Czytaj więcej...

Pola Chobot & Adam Baran z nowym singlem 'Fruń'

2021-06-14

Pola Chobot & Adam Baran zaprezentowali właśnie teledysk do nowego singla z EPki "Trzeba mi". Video powstało do utworu "Fruń", który zamyka trzyczęściową opowieść o miłości i końcu.

Czytaj więcej...

Norweska Madrugada wróci do Warszawy

2021-06-14

Norweska formacja Madrugada zaprezentuje się 3 kwietnia 2022 roku w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Clan Of Xymox wyda nową płytę

2021-06-14

16 lipca ukaże się nowy album studyjny legendy nurtu dark wave Clan Of Xymox zatytułowany "Limbo".

Czytaj więcej...

Nowy teledysk Kultu

2021-06-12

Jeden z najodważniejszych utworów Kultu - "Wiara" - doczekał się teledysku. Mocny, wyrazisty wideoklip w artystyczny, mądry sposób ilustruje piosenkę do tekstu Kazika Staszewskiego.

Czytaj więcej...

Szczegóły festiwalu Rock Na Bagnie

2021-06-12

Tegoroczny festiwal ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dnia 2 i 3 lipca w Goniądzu na Podlasiu. Gwiazdami będą Pidżama Porno, Armia, Tribute To Kelner. W festiwalu będą mogli uczestniczyć osoby zaszczepione przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy (Sanepid zezwala tylko na tych, którym od wyzdrowienia nie minęło pół roku).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania