Newsy muzyczne

Klawiszowiec Riverside zapowiada solowy debiut

Michał Łapaj dołączył do kolegów z Riverside czyli Macieja Mellera i Mariusza Dudy i nagrał solową płytę.

Oto co Łapaj napisał niedawno na swoim profilu FB: 

"Kochani, jest mi bardzo miło podzielić się z Wami wiadomością, że moja solowa płyta ukaże się w 2021 roku. Już w 2021 roku. Jak widać, czas pandemii wstrzymując jedne rzeczy, pozwolił ruszyć drugim. Być może zatem ten nietypowy rok nie był taki stracony i przynajmniej mogę go zamknąć pozytywną wiadomością - wszelkie miksy i mastery zostały zakończone (tu ukłon w stronę Magdy i Roberta ze Studio Serakos). Tym samym będę mógł uciąć nieustannie pojawiające się pytania: „Michał, kiedy Twoja płyta?”. Będzie mi ich brakować. Cóż… trochę się z tym zeszło, z różnych powodów, ale umówmy się… Guns’n’roses nagrywało swój album 17 lat - próbowałem, ale ich nie przebiję, więc najwyższy czas wydać już tę płytę. Czego się spodziewać? Album będzie zawierał 10 kompozycji. Około 60 minut, a w nich trochę melancholii, przestrzeni i mrocznych ambientów. Nie zabraknie też mocniejszego uderzenia. Pojawi się muzyka instrumentalna. Pojawią się utwory słowno-muzyczne. Nie pojawi się gitara. Utwory zagrane zostały głównie na analogowych instrumentach klawiszowych oraz perkusji (na której jak już wiecie gościnnie zagrał Artur Szolc). Pojawi się także dwoje innych gości. O nich więcej opowiem niebawem. Czy muzyka będzie podobna do tej z „Sessions” albo „Moments”? Nie do końca. „Sessions” to luźne improwizacje, gra na żywo. Natomiast „Moments” powstało z mojej fascynacji muzyką filmową. Te szuflady zostały otwarte po to, żeby właśnie takie rzeczy się tam pojawiały i będę je sukcesywnie zapełniał. Jak wiecie nie słynę z długich wypowiedzi, więc na razie na tym zakończę. Więcej informacji wkrótce. Bardzo dziękuję, że ze mną jesteście, że słuchacie i wspieracie. Trzymajcie się ciepło i zdrowo!". 

 


Foto: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania