Newsy muzyczne

Sexy Suicide bez wokalistki

Czołowa polska grupa synth-popowa Sexy Suicide skurczyła się do rozmiaru jednoosobowego. Ukazał się też nowy drugi album "We Will Die As One".

Oto oficjalny komunikat zespołu: 

"Cześć milusińscy!
Wraz z końcem roku mamy dla Was ważną informację.
Ten bardzo dziwny rok 2020, był ostatnim rokiem naszej współpracy.
Marika w związku z tym że zdecydowała się poświęcić sprawom prywatnym i zawodowym, postanowiła zrezygnować z pełnienia roli wokalistki Sexy Suicide.
Ze strony Mariki chciałbym podziękować Wam za to, że byliście z nami w tym składzie przez te 8 lat.
Co będzie dalej? Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem.
Z mojej strony mogę Was natomiast zapewnić, że zrobię wszystko aby historia Sexy Suicide trwała dalej, ponieważ muzyka jest dla mnie największą pasją i miłością, a tworzenie jej działa na mnie niczym respirator.
Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z naszym nowym albumem i życzymy aby przyszły rok był dla Was przepełniony również pasją, miłością oraz zdrowiem, po to abyście mogli czerpać szczęście z pierwszych dwóch. 
Poldek". 

Album "We Will Die As One" ukazała się nakładem Requiem Records. Jest to następca znakomicie przyjętej płyty "Intruder" z 2016 roku. Na nowym albumie znajdzie się 11 utworów, w tym jeden, pierwszy w historii zespołu cover. Wydawnictwo ukaże się w formie płyty CD, oraz specjalnej limitowanej wersji LP na płycie winylowej. 

Sexy Suicide gra melancholijną muzykę synthpop - industrial, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. To grupa mocno osadzona muzycznie w klimatach lat 80-tych XX wieku. Sporo koncertują, nie tylko w Polsce. Są zapraszani na prestiżowe imprezy i festiwale muzyki elektronicznej w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii. Źródło: Requiem Records

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania