ENI: "Obsesja odnosi się do wspólnie spędzonych chwil z drugą połówką, które potrafią być jak afrodyzjak, czy narkotyk. Będąc zakochani, czujemy się, jakbyśmy stąpali po niebie, a chwile rozstania, czy kłótni potrafią doprowadzić nas do uczucia graniczącego z obsesją i uzależnieniem na punkcie drugiej osoby. Singiel opowiada historię dwóch serc, które są ze sobą bez względu na to, co się wydarzy i stale ciągną do siebie, aby móc znów się spotkać i tym razem docenić każdą wspólnie spędzoną chwilę.”
Wokalistka o orientalnym pochodzeniu i polsko-libańskich korzeniach nie zamierza zwalniać tempa i już zapowiada, że kolejne single czekają gotowe by ujrzeć światło dzienne ale nie zdradza jeszcze dokładnych dat. Wiemy tylko, że nie każe nam długo na nie czekać.
Kim jest ENI?
ENI, czyli Annie Ostrowska - wokalistka, autorka tekstów, raperka, aktorka ,influencerka i tiktokerka. Jej single rozgrywają chętnie stacje głównego nurtu, jak między innymi Radio ESKA, a także wiele rozgłośni lokalnych i zagranicznych. Mogliście usłyszeć ją w singlach: „Nie mów mi“, „Karma“, czy „Słodka Dorotka“, który szturmem podbił TikToka. Jako aktorka największą rozpoznawalność zyskała dzięki roli Raperki Kaśki z cieszącego się dużą popularnością i nagrodzonego trzema Telekamerami serialu „Lombard. Życie pod zastaw“. Mogliście też trafić na nią w produkcji głośnego kinowego hitu „Bad Boy“ a także w takich serialach, jak „Przyjaciółki“, „Barwy szczęścia“, „Oko za oko“, czy „Na sygnale“.
Córa Libanu – biografia nieznana
ENI urodziła się i wychowała w Arabii Saudyjskiej. Jej mama – Polka, poznała jej ojca – gorącego Libańczyka, w wieku 18 lat podczas wyjazdu do Jordanii. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i razem wyjechali do Arabii Saudyjskiej, gdzie na świat przyszła ENI i jej dwie starsze siostry. Mógłby to być wstęp do pięknego romansu opowiadającego o tym, jak miłość pokonuje różnice kulturowe ale życie napisało zgoła inny scenariusz. Pozycja kobiet w Arabii Saudyjskiej, mimo iż usilnie bagatelizowana nawet dzisiaj, w tamtych czasach była po prostu żadna a łamanie wobec nich podstawowych praw człowieka, nagminne jak u nas przeziębienia zimą. Kobiety nie miały tam żadnych praw. Nazwać to dyskryminacją, to jak nie powiedzieć nic w tym temacie.
Ucieczka z piekła
Piekło kobiet w krajach arabskich jest tematem poruszanym w Europie głównie z perspektywy przedstawianej przez mężczyzn, z kobietami nie wolno przecież w ogóle rozmawiać. Może dlatego mamy tak małe wyobrażenie o tym jak wygląda ich codzienność tak inna od naszej. Los kobiety w Arabii Saudyjskiej całkowicie podporządkowany jest woli męża i ojca – musi mieć ona jego zgodę na każdy aspekt swojego życia. Kobiety nie mogą pracować w wielu branżach, nie mogą się odsłaniać – obowiązkowe są abaja i nikab, a jeszcze do niedawna nie mogły nawet prowadzić samochodu. Dziewczynki u progu kobiecości są przez ojców traktowane, jak towar na sprzedaż, opcja na „poprawienie bytu rodziny“. Mama ENI zniosła wiele, ale kiedy najstarsza z jej córek miała być w wieku 13 lat zmuszona do poślubienia o wiele starszego mężczyzny, miarka się przebrała. Po 15 latach „niewoli“ mamie ENI udało się opracować i wprowadzić w życie plan „ucieczki“. Zajęło jej to dwa lata. Pomogła determinacja mamy ENI, która chciała zapewnić córkom szansę na godne życie. Oficjalnie miały jechać do Polski na dwa tygodnie, na wakacje, odwiedzić babcię i zwiedzić ojczyznę, którą dziewczynki znały wyłącznie z opowieści. Była do tego potrzebna na piśmie formalna zgoda ojca ENI, o którą najdłużej trzeba było zabiegać. W końcu po wielu próbach udało się im wylecieć z kraju z piekła rodem. Zostawiając za sobą Arabię Saudyjską, męża i ojca a zabierając jedynie pewność, że już nigdy tam nie wrócą.
Polski raj
ENI , która już jako mała dziewczynka miała wielkie marzenia – zaistnienia na szklanym ekranie i dużej scenie – oraz świadomość, że Arabia Saudyjska nie jest miejscem w którym będzie mogła je realizować, dzięki odwadze i determinacji swojej mamy dzisiaj spełnia się jako aktorka i wokalistka a także mama ośmioletniej Amelki. O tej smutnej historii swojego życia nigdy nie mówiła publicznie. Przez lata trzymała ją ukrytą przed światem. Dopiero teraz, kiedy czas wyleczył rany a ona stała się pewną siebie, silną, spełniającą się kobietą postanowiła uchylić rąbka tajemnicy, bo jak mówi nigdy nie doszłaby tu gdzie jest obecnie w kraju swojego dzieciństwa. To Polska stała się jej rajem, ziemią obiecaną, krajem możliwości i perspektyw. Obserwując nową rzeczywistość ma nadzieję, że się to nie zmieni.
Zespół BOKKA powraca z nowym singlem “On Your Side”, który jest zapowiedzią ich nadchodzącej, szóstej płyty. Nowy utwór wprowadza motyw przewodni albumu, jakim jest BIAŁY MROK – zjawisko tyleż piękne, co niepokojące.
12 września ukaże się nowy album polsko-międzynarodowej gwiazdy street-punka BOOZE & GLORY zatytułowany "Whiskey Tango Foxtrot".
Dawid Podsiadło i Kaśka Sochacka prezentują „samoloty i nadprzestrzenie” i zapowiadają mini album.
Nowy singiel Ala Zastary „Nie ma już powrotu” to ballada przeciwko nostalgii i zapatrzeniu w przeszłość, które prowadzą donikąd. Utwór o tęsknocie, smutku i żalu, których nie można z nikim dzielić, bo dotyczą tylko tego, kto je odczuwa. Kompozycja zapowiada trzeci album duetu.
Zespół Ornette, założony przez Grzegorza "Ornette" Stępnia, wkrótce będzie obchodził 10-lecie działalności na polskiej scenie muzycznej. Z tej okazji formacja prezentuje nowy singiel „Dom” – utwór utrzymany w poprockowej stylistyce, będący świadectwem muzycznej dojrzałości i wrażliwości zespołu.
Niemal dwa lata po dwóch znakomitych koncertach w Warszawie Metallica zaprezentuje się 19 maja 2026 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wydawnictwo będzie towarzyszyło dokumentowi poświęconemu wokaliście U2.
Piosenkarka i autorka tekstów Sonia Stein prezentuje swój najnowszy singiel "Anomaly", który jest już dostępny za pośrednictwem Marathon Artists.
Brytyjska grupa zaprezentuje się 15 lutego 2026 w warszawskiej Progresji.
„Sztylet” to nowy singiel zespołu Żurkowski.
Gdański zespół Trupa Trupa, balansujący na styku post-punka, psychodelii i ekspresyjnego rocka prezentuje nowy teledysk do singla "Backwards Water", pochodzącego z EPki "Mourners".
IWER to muzyczne wcielenie Iwa Sadeckiego - mieszkającego w Gdyni wokalisty, kompozytora i autora tekstów.
„Schody Penrose'a" to czwarty singiel z najnowszej płyty Małgorzaty Ostrowskiej, „Legenda", na którym artystka powróciła do korzeni, czyli do lat 80.
BroCat to projekt, który od 2018 roku, dzięki inicjatywie Moniki Gawrońskiej, konsekwentnie buduje swoją muzyczną tożsamość. BroCat to też doświadczeni muzycy, którzy od lat są częścią polskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to unikalne połączenie popu, rocka i muzyki elektronicznej, wzbogacone o żywe instrumenty, które nadają ich utworom wyjątkową głębię i autentyczność.
Pochodzący z Londynu kwartet Wolf Alice zaprezentuje się 9 listopada w warszawskiej Progresji.
Mielecki basista i kompozytor Tomasz Dzień znany jako T. Day ponownie nawiązał współpracę z cenionym amerykańskim wokalistą oraz producentem Rudigerem. Owocem kooperacji obu panów jest między innymi nowy singel "Love".
Łódzka grupa Heima wydała nowy drugi już singel anonsujący jej nową ep-kę, która ukaże się podczas tegorocznych wakacji.
Steve Hogarth czyli wokalista legendarnego zespołu Marillion wystąpi w wyjątkowym miejscu – już 21.11.2025 fani będą mieli okazję usłyszeć go w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Zbigniew Preisner ogłasza premierę swego najnowszego albumu: “My Life – Preisner’s Music". Nagranie zostało dokonane na żywo, 20 listopada 2024 roku, podczas koncertu w sali koncertowej szkoły muzycznej w Bielsku-Białej, z okazji wręczenia Zbigniewowi Preisnerowi tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej.
Dziś ukazał się nowy singel mieszkającego w Polsce portugalskiego artysty João de Sousy zatytułowany "Canção do Medo". Jest to druga już zapowiedź nowego albumu „José Afonso”, który ukaże się 1 czerwca.
Luvcat powróciła z nowym singlem "Lipstick".
Dziś ukazał się nowy album sanah, na którym artystka zebrała dwunastu polskich topowych artystów.
16 listopada to data warszawskiego koncertu amerykańskiej grupy Nothing More w klubie Progresja.
Jane L. Kasowicz to interdyscyplinarna artystka polskiego pochodzenia mieszkająca w Montrealu. Jako dziecko została zapisana do polskich scoutów, z którymi wędrowała latem po lasach śpiewając polskie, ludowe piosenki. Lata później te utwory znalazły odbicie w jej twórczości.
Równo półtora roku po premierze świetnie przyjętego albumu “Przestwór”, trio wraca z premierowym materiałem. Nowe wydawnictwo grupy zatytułowane “Bluzg” to sześć nowych utworów, które zaskoczyć mogą nawet największych fanów zespołu.