Newsy muzyczne

Tragiczna historia od People Club

People Club to pięć niezwykłych osobowości, które połączyła miłość do muzyki alternatywnej i soulu. Mieszkają w Berlinie, ale nikt z zespołu nie jest Niemcem: do klubu należy dwójka Australijczyków, Nowozelandczyk, Anglik i Amerykanka.

Brzmi jak początek modnego serialu? People Club to jednak nie zespół z castingu, a jedna z najgorętszych nowych kapel kontynentu. Właśnie opublikowali świetny singiel „Francine”. 

„Francine” to tragiczna historia narkotykowego romansu. W warstwie lirycznej kawałek świetnie wpisuje się w rock’n rollową mitologię, brzmi zaś niczym soulowo-rockowy klasyk: podlane retro-klawiszami leniwe zwrotki, hipnotyczny wokal i epicki, dramatyczny refren, który „coś nam przypomina”. Wydaje się, jakbyśmy tę piosenkę od miesięcy znali  z radiowych fal – szukamy skojarzeń, sprawdzamy Shazam, na końcu języka mamy już wszystkie „cool” nazwy …i w końcu utwór zostaje z nami na długo, ze swoją osobną historią. Czy to nie cecha wszystkich najlepszych hitów?


People Club twierdzą, że grają soul: „muzykę emocji, która jest wyrazem walki uciśnionych”. Kochają Maca De Marco i Marvina Gaye’a, Johna Lennona i Gila Scotta-Herona. Wzorem tego ostatniego, chcą pisać piosenki, które nie tylko wpadają w ucho, ale niosą też rebeliancki przekaz.

Ich poprzedni singiel „Lay Down Your Weapons” powstał w 2017 roku jako reakcja na brutalność policji i w kontekście ruchu Black Lives Matter  wciąż brzmi niezwykle aktualnie. Buntownicza natura muzyków znajduje wyraz w dźwiękach, w których zgodnie współistnieją tradycja i współczesność. Oprócz wspomnianych wcześniej inspiracji, w muzyce People Club słychać też pokrewieństwa z artystami łączącymi indie-pop z muzyką taneczną (choćby Phoenix czy Little Dragon), ale również skłonność do epickich gestów twórców soulu i R&B: od legend Motown po takie współczesne gwiazdy jak Frank Ocean czy SZA

Berlińscy ekspaci poznali się on-line, gdy gitarzysta Saxon Gable zamieścił ogłoszenie, że poszukuje outsiderów-indywidualistów do nowego zespołu. Przez pierwszy rok nagrali ponad 40 kompozycji, a dwie z nich trafiły na ich pierwszą „12”- tkę: „Lonesome / Better ”.  Obie znalazły się na playliście BBC 1, zaś „Lonseome” stała się jedną z ulubionych piosenek Jacka Saundersa i słuchaczy jego cyklu „Next Wave”.

Po świetnych, wyprzedanych koncertach w Londynie i Berlinie, zespół zaczął przyciągać uwagę branży. Efektem był kontrakt ze znakomitym managementem ie:music i legendarną londyńską agencją koncertową ATC-Live ( opiekę nad nim sprawuje Sarah Besnard stojącą za sukcesami Fontaines DC). Zespół szykował się, by w 2020 roku zaprezentować się szerszej publiczności, jednak potwierdzone występy na The Great Escape, Electric Picnic i innych festiwalach zostały odwołane przez COVID-19. Nie zniechęcając się, grupa wykorzystała lockdown i brak koncertów, by skupić się na pisaniu kolejnego materiału, czego owocem jest świetna EPka „Take Me Home”.

 


Źródło: Loco Motion Agency

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania