Newsy muzyczne

Misia Furtak znowu 'Jest Z Nami'

Misia Furtak wydała klip do nowego singla "Jest z Nami".

Zima zaskoczyła w tym roku nie tylko drogowców. Także jednego z największych miłośników „białego szaleństwa” w Polsce. I kiedy wisi nad nami trzecia fala epidemii, Narodowy Program Szczepień pęka w szwach, a Krajowa Rada Sądownictwa sypie się jak stary sweter, on zapewne wygląda smutno przez okno, marząc o dobrze wyratrakowanym stoku. On, czyli prezydent.

„Jeszcze żadne wydarzenie w kraju nie przeszkodziło mu w zimowym urlopie. Nie odebrało mu tej chwili, kiedy po zejściu z wyciągu zakłada gogle, przeciera z szybki parę i zaczyna szusować na ostrych krawędziach nart.

Misia Furtak, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, ma nadzieję, że i epidemia koronawirusa nie pokona pasji polityka z Krakowa. Że znów stanie on u szczytu góry i zapominając o codziennych troskach, milczącej żonie czy niesubordynacji partyjnych kolegów, puści się w ożywczy pęd. Że pokona muldy jak błyskawica, która nikomu nie będzie przypominać symboli SS. Że w sprawnym slalomie ominie zamknięte restauracje, wyludnione hotele i nieczynne kioski.

Bo przecież tak bardzo teraz nam potrzeba mądrych przywódców wsłuchanych w zdanie ekspertów. Autorytetów wiodących społeczeństwo we właściwą stronę. Wzorów do naśladowania. Tylko czy wszyscy w dobie pandemii są w stanie docenić idealny ślizg carvingowych nart?”  - Krzysztof Kwiatkowski.

„Bardzo lubię ten klip. Udało nam się uchwycić zarówno satyrę, zawartą w tekście, jak i delikatną mądrość tych, których prezydent, jak napisał Krzysiek Kwiatkowski, „omija w sprawnym slalomie”. Siostrzeństwo, bliskość, rytuały – to daje nam moc.

Katarzyna Szugajew wymyśliła dla nas piękną choreografię, m.in. powtarzający się w klipie ruch palcem, którym rysujemy w powietrzu trasę narciarskiego zjazdu. Jednocześnie jest to gest niezgody, tak jak piosenka „Jest z nami” to mój wyraz sprzeciwu wobec sposobu, w jaki władza traktuje kobiety, mniejszości i wszystkich, którzy się z nią nie zgadzają. Moje współ-wiedźmonarciarki są twarde i delikatne, magiczne i komiczne, subtelne i zadziorne. Ogromnie się cieszę, że udało nam się zrealizowac ten pomysł z tak znakomitą ekipą. To, że powstał to w ogromnej mierze zasługa reżysera, Wojtka Warzywody” - Misia Furtak.Źródło: Fabryka Rozgłosu

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania