Newsy muzyczne

Max Bravura wydał drugą zapowiedź nowego albumu

Ukazał się drugi singel Maxa Bravury z płyty, która ukaże się 5 lutego.

Po wydaniu pierwszej EP'ki w 2016 zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce. Intensywna trasa sprawiła jednak, że zespół nie dotrwał w pierwotnym składzie do występu na Spring Breaku w kolejnym roku. Band, który pojawił się na deskach poznańskiego CK Zamek został zebrany zaledwie kilka godzin przed samym koncertem. Scenicznej charyzmie i wyjątkowej motywacji Maciek Wachowiak, frontman zespołu, zawdzięcza tak świetne przyjęcie koncertu przez publikę.

Po czterech latach Max Bravura wraca w nowej odsłonie, z długogrającym albumem „Too Bravura". To świeża brzmieniowo, autorska propozycja syntezatorowo-gitarowego grania, pełna nawiązań do rockowej alternatywy sprzed lat, neo-psychodelii i shoegaze'u. Po premierze singla „Mostly 4 fun" czas na kolejną zapowiedź materiału, który w całości światło dzienne ujrzy już 5 lutego!

Utwór „Off" to intro do płyty i jedno z trzech nagrań w języku polskim na płycie. Ten napisany pół żartem, pół serio „manifest” artystycznych ambicji nie musi być - jak dodaje artysta - „formą zamkniętej interpretacji”.

„Chcę żeby utwór był zarówno krytyczny jak i budujący dla każdego artysty w tym kraju, który także nie znajduje odpowiedzi na padające w zwrotce pytania. Mamy nadzieję, że niejednoznaczności w tekście pozwolą każdej ze stron popatrzeć z dystansem na ten temat, że będziemy patrzeć wysoko i znać swoją wartość niezależnie od „elitarnych zaproszeń na offowe festiwale". Ufam, że wkrótce wszyscy wrócimy do gry i damy z siebie wszystko gdy przyjdzie na to czas. Taka jest nasza rola. Dla siebie nawzajem i dla naszych fanów" - tłumaczy Maciek Wachowiak.Źródło: TBA Music

Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania