Newsy muzyczne

Nowy projekt Bartosza Słatyńskiego

„Zatańczmy” to pierwsza muzyczna propozycja duetu Słatyński/Wronka czyli Bartosza Słatyńskiego (byłego wokalisty zespołów Avalanche oraz Penny Lane) i Weroniki Wronki, aktorki i wokalistki znanej również z udziału w projekcie Krakowitz.

„Nie jest to zwyczajna piosenka. Po raz pierwszy łączymy śpiew z recytacją poezji napisanej przez Maćka Płużka. Dlatego pomyślałem o współpracy z zawodową aktorką. Weronika ma też na koncie udział w projektach muzycznych. Podczas pierwszej próby okazało się że mogliśmy mijać się na scenie już w 2005 roku!”- mówi Bartosz.

Pomysł na duet pojawił się spontanicznie podczas dyskusji ze znajomym nad nowo powstałym zarysem piosenki. Inspiracją do jej napisania stały się utwory klasyków tj. Leonarda Cohena czy Nicka Cave’a.

„Refren napisał się sam. Nad resztą musieliśmy popracować” - śmieje się Bartosz. „W piosence dużo się dzieje, zarówno jeżeli chodzi o aranżację jak i samą poezję. Z tego powodu może zaintrygować nawet najbardziej wymagających słuchaczy.”

Utwór jest efektem współpracy z muzykami - Pawłem Basakiem, Piotrem Świąder- Kruszyńskim (również odpowiedzialnym za aranżację), Łukaszem Zającem i Robertem Zającem oraz tekściarzem Maciejem Płużkiem.

Nagranie zrealizował Przemysław Nowak z ImpressiveArt Studio.

Bartosz Słatyński - muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku był w składzie Avalanche. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku, 3 miejsce w Debiutach Opolskich w 2005 roku i kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane, gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz i Negatyw. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią EMI i wydała płytę, która została nominowana do Fryderyka 2006 w kategorii alternatywny album roku. W 2015 roku wydał debiutancki solowy album „Mały Ktoś”.


Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania