Newsy muzyczne

Imelda May i jej dwaj wyjątkowi goście

Imelda May prezentuje nowy utwór „Just One Kiss”. Gościnnie w piosence pojawiają się Noel Gallagher oraz Ronnie Wood. Singiel zapowiada „11 Past the Hour” (premiera 23 kwietnia).

Uwielbiana na całym świecie irlandzka artystka Imelda May powraca po czterech latach z wyczekiwanym premierowym materiałem. Jej najnowszy singiel „Just One Kiss” to rasowy rock’n’roll. W utworze pojawiają się znani przyjaciele artystki, a przy okazji muzyczne legendy: Noel Gallagher na wokalu i Ronnie Wood na gitarze.
 
Imelda zagłębia się w temat pożądania, zarówno romantycznego, jak i cielesnego. „Just One Kiss” to zmysłowy, bluesowy numer ukazujący moc wokalu May, jak również jej talent do opowiadania historii: Ten moment, w którym wiesz, że sprawa może pójść w każdym kierunku. Przeczucie, że jeśli się temu poddasz, możesz stracić kontrolę. Podjęta w ułamkach sekund decyzja, która może zmienić wszystko, jednym pocałunkiem. Czy oprzesz się pokusie?
 

 
Po szczerej wymianie wiadomości, Noel Gallagher z radością dołączył do duetu ze swoją przyjaciółką, użyczając swojego „świetnego vibe’u i wokalu kopiącego tyłki” do namiętnego rockowego kawałka.
 
Gitara w „Just One Kiss” to zasługa Ronnie’ego Wooda. Muzyk The Rolling Stones i Imelda May przyjaźnią się od dawna – artystka występowała z legendą rocka na tej samej scenie, gdy miała zaledwie 16 lat. Imelda wspomina: – Ronnie jest kwintesencją radości. W jego towarzystwie nie da się być smutnym. Działa szybko, konkretnie i ma doskonałą intuicję.
 
„11 Past the Hour” to szósty album studyjny Imeldy May. Krążek jest zmysłowy, emocjonalny, odnosi się zarówno do intelektu, jak i intuicji. Dla artystki to zupełnie nowy rozdział w karierze. Gościnnie na płycie, poza Woodem i Gallagherem, pojawią się m.in. Miles Kane, Gina Martin, Dr Shola Mos-Shogbamimu. Współautorem i współproducentem krążka jest Tim Bran (London Grammar, Primal Scream), a kompozycyjnie artystkę wspomógł także aranżer smyczków Davide Rossi (Coldplay, U2, Goldfrapp).

Źródło: Universal Music Polska

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania