Newsy muzyczne

Grupa Madamme prezentuje 'My'

“My” to pierwszy w 2021 singiel folkowego wrocławskiego zespołu Madamme.

Po utrzymanym w żartobliwym tonie “Pracusiu” (opublikowanym w listopadzie 2020) przyszedł czas na utwór nieco spokojniejszy, skłaniający do zastanowienia się nad rolą innych ludzi i relacji z nimi w naszym życiu. “My” jest owocem wspólnej i jednocześnie samowystarczalnej pracy wszystkich członków zespołu. Za muzykę odpowiadają: Basia Białkowska, Miłosz Całujek, Kamil Jeziorski, Jakub Kulik i Jędrzej Wołk. Ten ostatni napisał także tekst, odpowiada za miks i mastering. Utwór (co dosyć charakterystyczne dla tego zespołu) powstał i został nagrany (za cały proces odpowiadali Kuba i Jędrek) tego samego dnia. Od 3.02.2021 jest dostępny na Spotify i innych platformach streamingowych a już niedługo ukaże się także w wersji wideo na platformie YouTube.

Zespół dał się poznać ogólnopolskiej publiczności podczas licznych koncertów, w szczególności zeszłorocznej trasy “Twarzą w twarz z Madamme”, podczas której grali w miejscach umożliwiających jak najlepszy kontakt z publicznością, takich jak porty, skwery, czy ulice. Trasa obejmowała południowo- i północno-wschodnią część naszego kraju. W planach jest tegoroczna odsłona trasy, która ma objąć swoim zasięgiem głównie północną i północno-zachodnią część Polski. W swoim dorobku mają także EPkę i minialbum “Tadamm”, które można odsłuchać na wszystkich serwisach streamingowych i YouTube’ie.

Utwór można wysłuchać TUTAJ. Premiera teledysku w najbliższą środę. 

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania