Newsy muzyczne

Solomun i ÄTNA robią 'Tuk Tuk'

Solomun łączy siły z młodym duetem ÄTNA na singlu „Tuk Tuk”. Brawurowa, taneczna piosenka i efektowny teledysk zapowiadają album "Nobody Is Not Loved".

Napędzany wibrującym beatem i porywający wokalem Inéz z ÄTNA, utwór „Tuk. Tuk,” przekracza gatunkowe granice i wyostrza apetyty na autorski krążek Solomuna.

Piosence towarzyszy ekscytujący teledysk, w którym Inéz wciela się w rolę zabójcy. Video inspirowane jest japońskimi filmami sukeban.

"Nobody Is Not Loved" - kto w ogóle odważyłby się na takie stwierdzenie? Nabiera ono sensu w odniesieniu do muzyki, która posiada moc jednoczenia ludzi. Teledysk „Tuk Tuk” metaforycznie przekazuje ideę, która kryje się za tytułem nadchodzącego albumu Solomuna. Na przestrzeni dziejów muzyka była niewłaściwie eksploatowana, atakowana lub całkowicie zakazana - ale zawsze udowadniała swą siłę. Tego ducha walki uosabia w video postać grana przez Inéz.

„Nagrywanie 'Tuk Tuk' z Mladenem było niezłą przygodą! Od razu zakochałam się w głębokim napędzie jego tropikalnego, soczystego beatu i basowych glissandach. Kiedy piszę piosenkę, lubię podróżować, a w 'Tuk Tuk' odnalazłem siebie jako wielkiego szefa, którego nikt nie może pokonać.” - mówi wokalistka ÄTNA.

ÄTNA to jeden z najbardziej ekscytujących duetów na niemieckiej scenie. Inéz i Demian Kappenstein razem tworzą muzykę, która płynnie łączy art-pop i futurystyczną indietronikę, a brzmienie ich debiutanckiego krążka "Made By Desire" (2020) / Humming Records)  zostało porównane do spotkania Fever Ray z Grimes w londyńskiej Royal Opera House.

Singiel „Tuk Tuk” ukazuje się nakładem nowej wytwórni płytowej NINL, którą Solomun uruchomił w ubiegłym roku w reakcji na Covid i zamknięcie klubów,  Jego nowy imprint naturalnie stał się platformą prezentacji jego premierowych produkcji oraz drugiego albumu „Nobody Is Not Loved”, który ukaże się 14 maja 2021 roku. Na płytę trafią single "Home”, "Kreatur der Nacht", a także "Tuk Tuk" oraz utwory nagrane  z Jamie’m Foxxem, Planningtorock, Zoot Woman, Anne Clark, Isolation Berlin i Tomem Smithem.

Przypomnijmy, że uznany na całym świecie artysta ma na koncie także album  "Dance, Baby" w 2009 roku, a także kilkadziesiąt singli i remiksów  (Depeche Mode, Leonard Cohen, Jon Hopkins, Jamiroquai, Moderat, Interpol, Editors, Foals i Lana Del Rey) . Solomun występował też na wielu znanych na całym świecie festiwalach, takich jak Coachella, Tomorrowland i Time Warp.Foto: Niels Freidel
Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

Marek Kościkiewicz z nową wersją 'Statków Na Niebie'

2022-05-22

„Statki na niebie” to jeden z największych przebojów grupy De Mono, pochodzący z jej albumu „Stop” z 1992 roku. Autorem jego muzyki i słów jest Marek Kościkiewicz, przez lata gitarzysta i producenta płyt De Mono. Nowa wersja piosenki w wykonaniu samego Marka Kościkiewicza powstała z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej artysty. Zapowiada ona planowaną na jesień trasę koncertową, a także epkę z premierowymi utworami.

Czytaj więcej...

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania