Newsy muzyczne

Aga Dyk prosi jeszcze raz

Aga Dyk powraca z nowym utworem pt. „Proszę jeszcze raz”. Po ponad rocznej przerwie od solowej kariery, wokalistka zdecydowała się powrócić na scenę wraz z taneczną, energetyczną piosenką.

Muzykę napisał współpracujący z nią od dawna producent i kompozytor, Marcin Kuczewski. Tekst napisał Mariusz Szymczuk.

Do piosenki powstał animowany teledysk, w którym główną postacią jest tańcząca dziewczyna. Do zagrania tej postaci reżyserowi udało się namówić samą Agę!

„Z dużą radością ale i z lekką nutką niepewności wzięłam na warsztat taneczny utwór. Miałam długą przerwę od moich solowych działań. Urodziłam córeczkę, razem z Brathankami wydaliśmy singla pt. „Kantylena konwaliowa” i gdy rozpoczęliśmy jego promocję…wydarzył się lockdown. Mimo tej trudnej dla artystów sytuacji zdecydowałam się wrócić na muzyczne tory i chciałam przypomnieć o sobie energicznym, tanecznym numerem. Jestem ciekawa, jak przyjmą taką mnie moi fani. Nie ukrywam, że mam tremę. Ale może moja muzyka będzie zwiastunem dobrych zmian? Marzę, abyśmy już mogli normalnie żyć. Spotykać się z przyjaciółmi, grać koncerty i chodzić na nie. No i oczywiście mieć niezliczoną ilość okazji do tego by tańczyć i dobrze się bawić na przykład przy „Proszę jeszcze raz”. :)

Aga Dyk to popularna wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła m.in. Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory jak „Mało Wiesz o Miłości” czy „Sorry Mama”. Z zespołem Sane nagrała utwór „Berlin Płonie”. W 2004 roku wygrała program Szansa na Sukces z udziałem zespołu Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy.

Od tego czasu zagrała z nimi wiele koncertów w Polsce i zagranicą oraz nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki - Kolędy (2012)i moMtyle (2014).Ostatnie wydawnictwo promował singiel „Mamo, Ja Nie Chcę Za Mąż”, który zdobył już ponad 21 mln odsłon w serwisie YouTube. W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016.

Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej solowe single „Creme Brulee” i „Wracaj.com" zyskały ponad milion wyświetleń na You Tube.

W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album pt. „Odlot na Dominikanę”. Po nim ukazały się nowe single takie  jak „Kropla rosy”, „Stróż”,  „S.O.S”.


 

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania