Newsy muzyczne

Bodom After Midnight pomaluje niebo krwią

23 kwietnia ukaże się ep-ka "Paint The Sky With Blood" grupy Bodom After Midnight.

W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho,  zostać ma następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom.  Plany były wielkie – wiosną miała ukazac się EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo.

EPka, “Paint The Sky With Blood” (premiera: 23.04.21/Napalm Records) nagrana została w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz, ta trzyczęściowa płyta nabiera zupełnie nowego znaczenia.  “Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexi Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.   

Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexi Laiho, tak brzmi utwór “Paint The Sky With Blood” – numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypomiać może wczesne dokonania CHILDREN OF BODOM, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający “Payback’s A Bitch”, to idealny  przykład na mocne udrzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezywkłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

Zamykający płytkę cover “Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Lista utworów:

01. Paint The Sky With Blood

02. Payback’s A Bitch

03. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

EP Paint The Sky With Blood dostępna będzie w następujących formatach:

-10" kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie)

-10" w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)

- Deluxe Box

- Album w wersji cyfrowej

 


Źródło: Napalm Records

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania