Przy okazji premiery Artyści chcą zwrócić uwagę na problem masowych wycinek drzew, które mają miejsce m.in. na terenach ukazanych w klipie.
“W metaforycznym teledysku Andrzeja Stepouoisa, baśń spotyka rzeczywistość, a krew drzewa zatrzymuje piły mechaniczne. „Drzewa – to chmur zgęszczenia” napisał Krzysztof Kamil Baczyński. W interpretacji Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik drzewa przekraczają ludzkie opowieści i cechy. Są nieśpieszne, niczym chmury, które nie znają zemsty czy uprzedzeń. Teledysk do utworu „Drzewa” został nakręcony w Puszczy Karpackiej, tam gdzie wycinane są drzewa o wymiarach pomnikowych…” - Robert Rient
Pełny tekst "Drzewa i ich dowody życia" dostępny jest poniżej. Napisany został przez niezależnego dziennikarza Roberta Rienta specjalnie z okazji premiery i stanowi swojego rodzaju manifest, mający na celu łączyć ludzi o podobnych poglądach na sprawę oraz aktywizować ich do czynnego wspierania organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, żądających zaprzestania wycinki w ponad stuletnich drzewostanach w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i nie tylko. Są to: Inicjatywa Dzikie Karpaty, Kolektyw Wilczyce, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Obóz dla Puszczy.
Robert Rient - Drzewa i ich dowody życia
Mela Koteluk prezentuje najnowszy singiel "Himalaje" – utwór, który porusza tematykę wewnętrznego wzrastania i refleksji nad ludzką naturą. To opowieść, która wciąga słuchacza w podróż w głąb siebie, pełną wyzwań i przeżyć, nieodłącznych na drodze do wewnętrznej przemiany.
„Jestem stąd” to druga odsłona nadchodzącego albumu Meli Koteluk. Artystka prezentuje drugi singiel po entuzjastycznie przyjętej listopadowej premierze „Harmonii”.
Trzy lata po ukazaniu się wyróżnionej nagrodą Fryderyk płyty „Astronomia poety. Baczyński”, ukazuje się winylowa wersja tego albumu.
„Harmonia” to pierwsze regularne wydawnictwo Meli Koteluk od 7 lat.
Rozmowa z Melą Koteluk na temat jej nowej płyty "Spadochron", recepty na dobrytekst piosenki i współpracy z grupą Scorpions.
Ponownie w okolicach 1 sierpnia otrzymujemy przedsięwzięcie muzyczne wychodzące spod skrzydeł Muzeum Powstania Warszawskiego. Były m.in. „Placówka 44” Voo Voo i ich gości, Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przypominająca utwory Mieczysława Fogga, a w zeszłym roku projekt Michała Urbaniaka „For Warsaw With Love”.
Dopełnił się właśnie drugi ważny powrót tej jesieni na polskiej scenie muzycznej. Po Dawidzie Podsiadło przyszła pora na nowy album od Meli Koteluk.
"Spadochron" Meli Koteluk, to kolejna, świetna, polska płyta wydana w 2012 roku.
“Astronomia” to utwór promujący album “Astronomia poety. Baczyński” Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik, który ukaże się 24 lipca 2020 z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.
„Odprowadź (piano version)” to efekt współpracy Meli Koteluk z charyzmatyczną pianistką Hanią Rani. Utwór został nominowany do tegorocznej nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie.
Dokładnie rok od premiery "Migawki", Mela wydaje winylową wersję tego materiału na poszerzonym, podwójnym czarnym krążku. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 22 listopada.
Mela Koteluk opublikowała klip zarejestrowany podczas trasy koncertowej promującej album "Migawka".
Ogniwo to drugi singiel z nowej płyty Meli Koteluk "Migawka", która ukazała się 9 listopada.
Dziś odbyła się premiera nowego singla Meli Koteluk zapowiadającego jej trzeci album studyjny.