Newsy muzyczne

Winni 'Nie Kochają'

"Nie Kocham" to tytuł nowego singla projektu Winni kierowanego przez Marka Wińskiego.

WINNI to:

Maciek Zadykowicz - wokal

Łukasz Wątroba - gitara

Marek Wiński (ps. Vinski) - klawisze, produkcja, założyciel.

Do tego dochodzący muzycy sesyjni oraz chórki (Ania Sobierajska, Ela Kilian).

Marek Wiński: "Jako producent i kompozytor działam pod pseudonimem Vinski. Moje autorskie kompozycje nagrywałem z Kasią Groniec, Krzysztofem Kiljańskim, Natalią Sikorą, Michałem Szpakiem i innymi.

W 2020 roku we Wrocławiu z mojej inicjatywy wraz z chłopakami założyliśmy zespół WINNI. Gramy alternatywny pop z elementami retro i elektroniki. Sięgamy do tradycji polskiej piosenki, ale jesteśmy na czasie z najnowszymi trendami w muzyce i produkcji muzycznej. W tekstach piosenek przemycamy wiele emocji i własnych doświadczeń.

Wierzymy, że pop nie musi być bezkształtną plastikową papką. Chcemy być alternatywą dla wszechobecnej muzyki napompowanej pustymi kaloriami. Chętnie gramy sety akustyczne, jak i elektryczne.

"Nasz najnowszy singiel to "NIE KOCHAM". Na starych mikrofonach, charczących gitarach i zakurzonych organach Winni przenoszą się w czasie do 1965 roku. Chcieliśmy by to brzmiało i wyglądało jak najbardziej autentycznie z epoki Rolling Stones i The Beatles.

Brzmieniowo i stylistycznie to produkcja podobna do piosenek Amy Winehouse lub Mrozu, Ani Rusowicz, Blauka. Do piosenki powstał teledysk, który jest chyba naszym najlepszym dotychczas osiągnięciem wizualnym".  


My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania