Newsy muzyczne

'Będzie lepiej' od Szajby

Debiutancki singel "Będzie Lepiej" wydał Szajba.

Filip Szawernowski, w pierwszej kolejności autor tekstów, satyryk prowadzony nieokiełznaną żądzą narracji rzeczywistości. Zachęcam do zapoznania się z artystą, a także do napisania artykułu o tej niezwykle ciekawej postaci. Zaprszam do współpracy. Szajba sam o sobie mówi tak:

"Mostem, który miał doprowadzić moje wykłuwane atramentem przemyślenia do szerszego tłumu okazała się muzyka. Dźwięk stał się szybko nośnikiem natchnienia i obsesją, która szybko przybrała formę zawodu. Ale działając samemu pozostanę tylko jedną cegłą z muru, który uparłem się wybudować, nawiasem mówiąc głównie po to by mury burzyć. Najważniejsi zawsze byli ludzie."

Filip o swoim najnowszym singlu opowiada:

"Album Cyrkulacja Cyklu jest rzeźbą wykłutą w przemianach mojego postrzegania rzeczywistości na przestrzeni ostatnich lat. Do świata przedstawionego w płycie zdecydowałem się zaprosić Was przy użyciu utworu "Będzie Lepiej", który jest nielinearną opowieścią o zmianach i nadziei, które zaserwował nam zeszły rok. Tekst utworu przechodził systematyczne transformacje, które ostatecznie doprowadziły do powrotu do formy pierwotnej, korzennej, naśladując tym samym efekty pandemii. Prostota wizualna teledysku oraz prostota samego refrenu w moim odczuciu mają na celu tylko spotęgować nasze zamknięcie cyklu, tym samym przywróceniu wiary w instynkt, tak samo prosty w swoim założeniu. Będzie lepiej. Innego wyjścia nie ma. Nie myśl. Czuj. Dziękuję. "

Szajba przybliża także wsparcie w procesie twórczym jego najbliższych osób:

"Augerson, autor strony wykonawczej naszej muzyki, mój przyjaciel, jest prawdziwym ziarnem, co to ponoć się trafia ślepej kurze. Instrumentalny geniusz, którego toczy najczystsza pasja i aromat chaosu stanowi dla mnie inspirację, powoduje lekkość w eksperymentach, dając przy tym najważniejsze - spokój ducha o to, że nasza wspólna praca to czysta przyjemność. Współpracowników jest wiele więcej i mimo tego, że wymienianie wszystkich z imienia i nazwiska wydaje się bezcelowe, to jednak zwrócę na nich uwagę, gdyż uważam, że za mało się o tym mówi. Cały sztab techniczny, zarówno od dźwięku jak i obrazu, menadżer i, oczywiście, przyjaciele, z którymi mogę nieustannie snuć wspólne fantazje."

Już niedługo światło dzienne ujrzy długogrający album artysty, debiut zrealizowany z prawdziwą pasją i poświeceniem, o bogatym instrumentarium i wartstwą liryczną, która punktuje wrażliwe miejsca na ciele organizmu społeczeństwa. Szajbie już dziś nie brakuje już porównań do legend polskiej sceny alternatywnej, jego charakterystyczny głos i przekaz na długo pozostaje w pamięci, przez co debiutancki album jest tak silnie oczekiwany. 

 

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania