Newsy muzyczne

Dildo Baggins 'Nie Wstaje'

Nowy projekt Bartosza "Administratorra" Marmola opublikował dziś trzeci już singel będący zapowiedzią debiutanckiej płyty.

Dildo Baggins w utworze na każdy dzień powszedni. Artysta w masce prezentuje trzeci singiel pt.: “Nie wstaję”.

Tajemniczy Dildo Baggins zadebiutował w grudniu ubiegłego roku piosenką “Bezglutenowy”, która została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy.

Pomimo trudności, jakie stawia wszechobecna pandemia, Dildo Baggins nie zatrzymuje się i zaskakuje odbiorców kolejnymi utworami. Zaledwie miesiąc temu premierę miał jego drugi singiel pt.: “Będziemy się razem bać”, do którego powstał teledysk nawiązujący do zamknięcia, w jakim znalazło się wielu z nas w ostatnim czasie. I właśnie do podobnej tematyki Dildo Baggins powraca przy okazji swojego trzeciego singla.

Utwór „Nie wstaję” to prywatny hymn pandemii Dildo Bagginsa, który wyśpiewany został po raz pierwszy kilka tygodni po wprowadzeniu lockdown’u, kiedy wszystkie dni wydawały się podobne i  po wielu latach nieobecności powróciła dawno niewidziana nuda.

Inspiracją do napisania “Nie wstaję” stał się czas, gdy poranki płynnie przechodziły w popołudnia, a śniadania były tak naprawdę obiadami. A gdy nie ma co robić to myśli się dosadniej i mówi się dosadniej, dlatego też tekst „Nie wstaje” nie jest pozbawiony wielu słów, które mogą być uznane jako wulgarne, jednak są one koniecznie. Piosenka opowiada o momencie, w którym pewnego rodzaju fala entuzjazmu związana ze zmianą dotychczasowej codzienności zaczęła gwałtownie opadać, gdy nadmiar seriali i makaronu przestawał już cieszyć jak dawniej. Jest to zapis tego dziwnego czasu “samotności mieszkaniowej”, który był/jest jak trwający w nieskończoność ostatni dzień wakacji. Swoisty areszt domowy w mieszkaniu, które spłacać musisz jeszcze przez kolejne 28 lat - opowiada Dildo Baggins.


Pokrewne wątki:

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania