Newsy muzyczne

Alien Weaponry zagra z orkiestrą symfoniczną

Nowozelandzka metalowa grupa zapowiedziała dwa majowe niezwykłe wydarzenia .

Grupa ALIEN WEAPONRY jest postrzegana przez fanów i krytyków jako jedna z największych nazw młodego pokolenia w muzyce ciężkiej. Zwłaszcza w swojej rodzinnej Nowej Zelandii zespół cieszy się niezwykłą popularnością. W maju tego roku grupa planuje podnieść na duchu swoich fanów w zupełnie nowy sposób, występując wspólnie z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną podczas dwóch specjalnych koncertów, które odbędą się w Kirikiriroa/ Hamilton i Ōtautahi/ Christchurch.

Wydarzenie to, które odbędzie się pod szyldem Stronger Together, będzie wyjątkowym muzycznym przeżyciem dla fanów, NZSO oraz dla samego zespołu.Będą to pierwsze koncerty ALIEN WEAPONRY z towarzyszeniem orkiestry oraz pierwsza współpraca NZSO z metalowym zespołem w trakcie 75-letniej historii tej orkiestry.  

Występ w Kirikiriroa/ Hamilton odbędzie się w sobotę, 22 maja o godz. 19.30 w Claudelands Arena, natomiast koncert w Ōtautahi Christchurch zaplanowany jest na sobotę, 29 maja, godz. 19.30 w Town Hall. Bilety do nabycia na stronie www.ticketek.co.nz.

Jak pokazała to płyta “Tū”, która ukazała się w 2018 roku nakładem Napalm Records, w twórczości ALIEN WEAPONRY ważne miejsce zajmują emocjonalnie i politycznie naładowane historie konfliktów opowiedziane z pozycji wojownika, a wiele piosenek zaśpiewano w rdzennym języku te reo Māori. W niektórych kompozycjach, jak np. w wysokooktanowym “Kai Tangata” pojawiają się taonga puoro czyli tradycyjne instrumenty Maorysów. Stronger Together będzie wyjątkowym wieczorem dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu.

Zespół zagra w składzie: wokalista i gitarzysta Lewis de Jong, perkusista Henry de Jong (Ngāti Pikiāo i Ngāti Raukawa) oraz basista  Tūranga Morgan-Edmonds (Ngāti Rarua, Ngāti Wai i Ngāti Hine), a Nowozelandzka Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod batutą Holly Mathieson.

Lewis de Jong komentuje:

“Zawsze podobał mi się pomysł połączenia muzyki orkiestrowej z muzyką współczesną, a kiedy usłyszałem, że NZSO chce z nami współpracować, byłem bardzo podekscytowany. Myślę, że na koncercie będzie bardzo interesujący przekrój publiczności, od fanów metalu, po ludzi słuchających muzyki klasycznej. Jedna rzecz jest pewna, mosh pit będzie szalony.”

A Tūranga Morgan-Jones dodaje:

“Jako dziecko uczyłem się grania na pianinie i zawsze chciałem też zagrać razem z orkiestrą. A teraz, kiedy będziemy częścią projektu z NZSO jestem bardzo podekscytowany i bardzo się cieszę, że możemy wystąpić razem z orkiestrą i pokazać naszą pasję do heavy metalu”.

Prezes NZSO Peter Biggs zapowiada, że publiczność będzie zachwycona:

“Klasyka i metal mają w dużej mierze to samo DNA. Wiele największych nazwisk metalowych i hard rockowych, w tym Eddie van Halen, kochało klasycznych kompozytorów oraz wykonawców i   inspirowało się ich dokonaniami. Album “S&M”, który Metallika nagrała z orkiestrą z San Francisco  sprzedał się w milionach egzemplarzy.

Chociaż współpracowaliśmy już w wieloma nowozelandzkimi artystami, to koncert z metalowym zespołem kalibru Alien Weaponry będzie jednym z najważniejszych wydarzeń 2021 roku.”:

Więcej informacji na temat Nowozelandzkiej Orkiestry Symfonicznej oraz nadchodzącego wydarzenia na tej stronie: www.nzso.co.nz.

Zespół ALIEN WEAPONRY trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie dzięki swojemu unikalnemu połączeniu thrash metalu z tekstami w swoim ojczystym języku te rei Maori, czyli w języku maoryskim. Formacja pojawiła się niedawno na okładce brytyjskiego Metal Hammera i przez 13 tygodni utrrzymywała się na pierwszej pozycji Devil’s Dozen w SiriusXM Liquid Metal, a ich debiutancki krażek “ Tū” został wybrany albumem dekady przez fiński magazyn “Tuonela”, natomiast amerykański “Revolver” przepowiedział, że to właśnie ALIEN WEAPONRY będzie jedną z tych grup, które w 2021 roku wypłyną na szersze wody. Na duńskim Copenhell Festival zespół zagrał dla 10 000 fanów i wykonał na ich cześć tradycyjny występ haka, formacja wystąpiła też przed Slayerem na koncercie w Stuttgarcie podczas ich ostatniej europejskiej trasy koncertowej.  

Podczas ostatniego lockdownu zespół przebywał w Nowej Zelandii, gdzie tworzył i nagrywał swój najnowszy album. Więcej informacji wkrótce!


Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania