Newsy muzyczne

That's How I Fight wydaje debiut

That's How I Fight to nowy projekt muzyków płockiej legendy rodzimego industrialu Rigor Mortiss oraz słupskiego Titanic Sea Moon.

Zespół THAT'S HOW I FIGHT powstał w lutym 2020 roku, po wielu godzinach wspólnych dyskusji o muzyce. Skład, dość naturalnie i podświadomie postanowił eksplorować długie, wolno rozwijające się formy, sonorycznie wielobarwnych przestrzeni. Muzycy czasem zapuszczają się w niepokojące, wręcz mroczne rejony dźwiękowych zakamarków swoich instrumentalnych improwizacji, częściej jednak poddają się wspólnym medytacjom, starając się zapleść nici ambientowych opowieści wokół powtarzających się perkusyjnych rytmów, psychodelicznego akordeonu, loopów gitar i klawiszy. Kluczem do rozumienia tych dźwięków będzie niewątpliwie chęć eksperymentowania w konkretnym miejscu i czasie przy użyciu tradycyjnych instrumentów wykorzystanych w sposób prosty ale konsekwentny.

Płyta „Moovement One” powstała w wyniku spontanicznej, niczym nie skrępowanej, improwizowanej sesji, trwającej kilka dni. Bez planowania, omawiania, aranżowania i zbędnych dyskusji. Spośród kilkunastu zarejestrowanych wtedy utworów wybraliśmy cztery, by nie zestarzeć się przy miksowaniu tego wszytkiego. Stąd tytuły: "11", "13", "4", "10". Muzykę docenił Łukasz Pawlak z Requiem Records i postanowił ją wydać nakładem swojego wydawnictwa. Ciąg dalszy nastąpi(ł).

Gosia Florczak – sampler, syntezator, akordeon; Piotr Sulik – gitara, wokal, pętle; Jacek Sokołowski – bębny; Maciek Wasilewski - bas


Źródło: Requiem Records

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania