Newsy muzyczne

'Telefon' od Wolskiej

W świecie zdominowanym przez technologię WOLSKA zachwyca świeżością i niecodzienną wrażliwością. Dwudziestoletnia wokalistka, multi-instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów przedstawia debiutancki singel "Telefon".

"Choć jestem z pokolenia, które wychowywało się w dobie pełnego rozkwitu technologii, Internetu i mediów społecznościowych, to wyraźnie dostrzegam zagrożenia, które ze sobą niosą. I o tym opowiada mój debiutancki singiel „Telefon” o wpływie jaki ma nas technologia i nowe media, i o tym jak ważne jest by się przed tym uchronić.

Sama często przyłapuję się na takim wręcz niezdrowym sięganiu po telefon, ale któregoś dnia, jadąc metrem przeraziłam się widząc same spuszczone głowy i oczy wpatrzone w małe ekraniki. To wtedy pojawił się pomysł na piosenkę.

Z Piotrkiem Lewandowskim, który jest producentem utworu zależało nam, aby była to bezpretensjonalna, melodyjna kompozycja, niewymuszona w przekazie, dlatego zdecydowaliśmy się, aby jako główny instrument wykorzystać ukulele, a refren zapętlić, niczym dzwoniący telefon" – opowiada o debiutanckim singlu WOLSKA.

Artystka, która gra na skrzypcach, pianinie i ukulele na swój debiut wybrała utwór, który oddaje jej aktualną fascynację możliwościami jakie daje połączenia muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami. Tekst, napisany przez reprezentantkę pokolenia XD (pokolenie osób nie potrafiących żyć bez telefonu) zwraca uwagę, że relacje między ludźmi nie powinny się ograniczać do sieci. Kliknięcie „lubię to” lub „przykro mi” nie wyczerpuje tematu, nie zastąpi rozmowy. Są tematy i uczucia, które trzeba wyrazić w bezpośredniej rozmowie, „nie na telefon” jak śpiewa w refrenach WOLSKA.

Do debiutanckiego singla reżyser i scenarzysta Adam Romanowskiego przygotował klimatyczny teledysk, w którym także w obrazie zwraca uwagę na różnice między światem realnym a wirtualnym. Historia dwojga młodych ludzi, którzy próbują się porozumieć się zaprezentował w retor stylistyce z wykorzystaniem zdjęć wyświetlanych bezpośrednio z analogowego rzutnika.

WOLSKA pomimo młodego wieku może się powalić sporym muzycznym doświadczeniem. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, gdy skończyła 7 rozpoczęłam naukę gry na skrzypcach, rok później powstały jej pierwsze kompozycje. Dziś ma dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają na swoją kolej by ujrzały światło dzienne.Foto: Jacek Poremba
Źródło: QL CITY Music & Entertainment PR

Pokrewne wątki:

Conan Gray zawita do Warszawy

2021-10-25

Jeden z najważniejszych popowych głosów swojego pokolenia, Conan Gray po raz pierwszy zagra w Polsce. Autor multiplatynowych hitów „Heather” i „Maniac” wystąpi 11 maja 2022 w warszawskiej hali COS Torwar, a bilety na to wydarzenie trafią do otwartej sprzedaży już 29 października.

Czytaj więcej...

Polskie Znaki i Sanah przełamują śmiertelne tabu

2021-10-25

sanah dołącza do Michała Szpaka, Matyldy Damięckiej i Polskich Znaków. Razem przełamują tabu dotyczące śmierci.

Czytaj więcej...

Colin Stetson na trasie po Polsce

2021-10-25

Znakomity amerykański saksofonista mający na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak: Bon Iver, Arcade Fire, czy TV On The Radio zagra w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu.

Czytaj więcej...

Shabazz Palaces zagra w Warszawie

2021-10-25

Shabazz Palaces wystąpi 13 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Dave Gahan & Soulsavers nagrali cover hitu Jamesa Carra

2021-10-24

„The Dark End Of The Street” to drugi singiel zapowiadający płytę „Imposter”, która pojawi się na rynku już 12 listopada 2021 roku

Czytaj więcej...

ABBA wydała niepublikowaną kompozycję sprzed 43 lat

2021-10-24

ABBA ponownie zaskoczyła fanów i cały świat. Legendarny szwedzki zaprezentował właśnie nowy singiel „Just A Notion”.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Duran Duran już w sklepach

2021-10-23

Od wczoraj można kupować nową płytę Duran Duran zatytułowaną "Future Past".

Czytaj więcej...

Olena zatopiona w 'Nocy'

2021-10-23

"Noc" to szósty już singel promujący nową płytę Oleny "ROSE".

Czytaj więcej...

Marcin Szczurski w taksówce

2021-10-23

Ukazał się kolejny klip wokalisty Marcina Szczurskiego anonsujący jego nową płytę, która ukaże się 29 października.

Czytaj więcej...

Band of Horses na pierwszym koncercie w Polsce

2021-10-22

Stacjonująca w Seattle grupa Band of Horses wystąpi 15 marca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania