Newsy muzyczne

'Manipulacja' od Dzieci PRL-u

"Manipulacja" to najnowszy singel stacjonującej w nowojorskim Queens polskiej grupy Dzieci PRL-u.

Dzieci PRL-u to polski zespół rockowy, mający swoją siedzibę w Ridgewood, Queens, NY.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z polskiej historii, gdzie przed 1989 rokiem, Polska była za żelazną kurtyną. Muzyka była jedną z form rebelii przeciwko systemowi politycznemu, a punk rock głównym jej nurtem. Kreatywność tych czasów wpłynęła na zespół i ich interpretacje muzyki.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, od spotkania grupy przyjaciół, zafascynowanych muzyką i swoimi polskimi korzeniami. Swoją działalność rozpoczęli od grania coverow artystów z czasów PRL-u. Pierwszy koncert w 2010 roku w polskim klubie na Brooklyn i ogromny pozytywny odbiór, zapewnił im rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej w NY.

Rok 2017 był przełomowy i ważny, ze względu na wydanie i promocje ich pierwszego studyjnego albumu „Rymowanki”. Ich indywidualny, wyrazisty styl muzyczny stworzył składankę 7 oryginalnych piosenek w przystępnej do odbioru formie.

W 2020 roku zespół rozpoczął cykl cotygodniowych live streamow na ich kanale YouTube, gdzie na żywo w każdy czwartek można oglądać ich występy.

Tworząc własną muzykę, grając supporty przed popularnymi zespołami z Polski oraz wiele aktywności charytatywnych, ugruntowało pozycje Dzieci PRL-u na polsko-amerykańskiej scenie muzycznej.

Dzieci PRL-u rozwijają się jako zespół i społeczność, ale co ważniejsze, dążą do wzmocnienia polskich kulturalnych korzeni w Nowym Yorku i nie tylko.


Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania