Newsy muzyczne

Szum&Fykes z Noviką

Duet wokalno-producencki Szum&Fykes wydał nowy singel z coverem jednego z utworów Prince'a. W piosence gościnnie zaśpiewała Novika.

Czas pandemii to dla jednych czas absolutnej stagnacji w kreacji muzycznej, ale dla innych to rewelacyjna okazja, żeby zrobić to, o czym się zawsze marzyło, ale nigdy nie było na to wystarczającej ilości czasu. I więc duet Szum&Fykes, który zawiązał się zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, tuż po wydaniu drugiej EP miał mnóstwo czasu by odpowiedzieć sobie na pytanie: skoro koncertowanie zamarło to jak możemy umilić sobie ten trudny czas i z kim?

"Odpowiedź nasunęła się automatycznie. Zawsze chcieliśmy zagrać pewne utwory artystów, tak ważnych dla nas, ze właściwie nas ukształtowały muzycznie. I mimo, iż sam nurt, który reprezentowali był odległy od tego co robimy to pokusa była zbyt wielka: scoverowanie The Cure, Pj Harvey, Bjork czy Prince'a w wersji nowoczesnej i tanecznej to genialne wyzwanie, które pozwoli nam przez chwilę nie myśleć o tym smutnym dla wszystkich czasie i pozwoli nam ( i może innym słuchaczom też) na chwilę się oderwać od rzeczywistości. Drugie odpowiedź była również oczywista: w czasie gdy prawa kobiet po raz kolejny są szargane, chcieliśmy też dać swój głos poprzez zaznaczenie jak ważne są kobiety w naszym kraju w muzyce alternatywnej i elektronicznej. Dlatego zaprosiliśmy najbliższe nam głosy byśmy razem stworzyli coś wyjątkowego. Ważne, aby każda z pań reprezetowała inny styl muzyczny i brzmienie ( w końcu wszyscy jesteśmy ulepieni z wielu inspiracji). Poprosiliśmy Daisy z nieistniejącego projektu Das Moon, Magdę Pasierską z projektu Mapa, ale największą przyjemność sprawiła nam Novika, która zgodziła zrobić z nami cover Prince'a. Cieszymy się, że udało nam się to zrobić".


SZUM & FYKES

Duet wokalno-producencki, który swobodnie porusza się w tanecznych rejonach elektroniki. Łączy zarówno elementy techno, house i acid z łamanymi formami szeroko pojętego breakbeatu. Efektem są melodyjne utwory, które mocnym basem i transowym groovem porywają publikę do zabawy.

Mariusz Szuplewski (DJ SZUm) i Krzysztof Fajks działają na scenie elektronicznej pod różnymi aliasami od kilkunastu lat.

Współtworzyli takie projekty jak: AXMusique, Pink Bazooka, RDKillers, Primitivo, Bauagan, Dysmorfofobia i wiele innych. Budowali wydawnictwa dla Brennnessel Rec. (label Kamp!), Karrot Kommando czy PinkKong Rec.

Mieli okazję występować na największych festiwalach w Polsce: Open’er, Audioriver, Selektor, Malta, Summer Of Music, Interference, CocArt.

20.11.2019. ukazała się ich pierwsza EP ‘BERAVE’ (Pooping Dog Records), na której znalazły się 4 utwory, a singiel ‘Berave’ promujący to wydawnictwo wraz z utworem 'Bridges Burn' trafiły na playlistę Czwórki i są emitowane na antenie Polskiego Radia.

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania