Szum&Fykes z Noviką

Duet wokalno-producencki Szum&Fykes wydał nowy singel z coverem jednego z utworów Prince'a. W piosence gościnnie zaśpiewała Novika.

Czas pandemii to dla jednych czas absolutnej stagnacji w kreacji muzycznej, ale dla innych to rewelacyjna okazja, żeby zrobić to, o czym się zawsze marzyło, ale nigdy nie było na to wystarczającej ilości czasu. I więc duet Szum&Fykes, który zawiązał się zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, tuż po wydaniu drugiej EP miał mnóstwo czasu by odpowiedzieć sobie na pytanie: skoro koncertowanie zamarło to jak możemy umilić sobie ten trudny czas i z kim?

"Odpowiedź nasunęła się automatycznie. Zawsze chcieliśmy zagrać pewne utwory artystów, tak ważnych dla nas, ze właściwie nas ukształtowały muzycznie. I mimo, iż sam nurt, który reprezentowali był odległy od tego co robimy to pokusa była zbyt wielka: scoverowanie The Cure, Pj Harvey, Bjork czy Prince'a w wersji nowoczesnej i tanecznej to genialne wyzwanie, które pozwoli nam przez chwilę nie myśleć o tym smutnym dla wszystkich czasie i pozwoli nam ( i może innym słuchaczom też) na chwilę się oderwać od rzeczywistości. Drugie odpowiedź była również oczywista: w czasie gdy prawa kobiet po raz kolejny są szargane, chcieliśmy też dać swój głos poprzez zaznaczenie jak ważne są kobiety w naszym kraju w muzyce alternatywnej i elektronicznej. Dlatego zaprosiliśmy najbliższe nam głosy byśmy razem stworzyli coś wyjątkowego. Ważne, aby każda z pań reprezetowała inny styl muzyczny i brzmienie ( w końcu wszyscy jesteśmy ulepieni z wielu inspiracji). Poprosiliśmy Daisy z nieistniejącego projektu Das Moon, Magdę Pasierską z projektu Mapa, ale największą przyjemność sprawiła nam Novika, która zgodziła zrobić z nami cover Prince'a. Cieszymy się, że udało nam się to zrobić".


SZUM & FYKES

Duet wokalno-producencki, który swobodnie porusza się w tanecznych rejonach elektroniki. Łączy zarówno elementy techno, house i acid z łamanymi formami szeroko pojętego breakbeatu. Efektem są melodyjne utwory, które mocnym basem i transowym groovem porywają publikę do zabawy.

Mariusz Szuplewski (DJ SZUm) i Krzysztof Fajks działają na scenie elektronicznej pod różnymi aliasami od kilkunastu lat.

Współtworzyli takie projekty jak: AXMusique, Pink Bazooka, RDKillers, Primitivo, Bauagan, Dysmorfofobia i wiele innych. Budowali wydawnictwa dla Brennnessel Rec. (label Kamp!), Karrot Kommando czy PinkKong Rec.

Mieli okazję występować na największych festiwalach w Polsce: Open’er, Audioriver, Selektor, Malta, Summer Of Music, Interference, CocArt.

20.11.2019. ukazała się ich pierwsza EP ‘BERAVE’ (Pooping Dog Records), na której znalazły się 4 utwory, a singiel ‘Berave’ promujący to wydawnictwo wraz z utworem 'Bridges Burn' trafiły na playlistę Czwórki i są emitowane na antenie Polskiego Radia.

Website by p3a