Newsy muzyczne

Bibobit z Anią Rusowicz uronili 'Kroplę'

Dziś ukazał się nowy singel grupy Bibobit nagrany z towarzyszeniem Ani Rusowicz.

Płynna metafora w postaci tytułowej “Kropli” jest symbolem uzależnienia, ale także pozornie nieszkodliwych sytuacji, które na pierwszy rzut oka nas nie dotyczą.

“To utwór o decyzjach i o tym, że w ich podejmowaniu trzeba być czujnym, bo niekiedy uginając się dla wygody lub z lenistwa, może się okazać, że popłynęliśmy (dosłownie) i przekroczyliśmy dawno granice godności
i własnej wolności”
- mówi o piosence współautor tekstu Daniel Moszczyński. Jednocześnie nie chodzi w niej tylko wizję z perspektywy jednostki.

“Żyjemy w pamiętnych czasach, a piosenki takie jak nasza są rodzajem pamiętnika, w którym zostaną uwiecznione wydarzenia, które wpływają na nas wszystkich” - dodaje także autorka tekstu Ania Rusowicz.

Myśląc o video do tej piosenki chcieliśmy przenieść się do surrealistycznego świata poprzez animację - w ten sposób interpretacja naszej “Kropli” może być bardziej osobista. Świetną robotę wykonał tutaj duet graficzny Joanna Wiernicka i Jędrzej Guzik - CUD Studio, z którymi współpracowaliśmy już wcześniej przy cyklu Bibobit/Osiecka - dodaje Daniel Moszczyński.

Kołem zamachowym tej muzycznej produkcji jest pianista zespołu BIBOBIT Adam Lemańczyk.  Utwór powstał w ramach inicjatywy Estrady Poznańskiej - Duety Estrady.Foto: Daria Olzacka
Źródło: Bibobit

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania