Newsy muzyczne

Farben Lehre prezentuje 'Samo Życie'

Ukazał się drugi już singel promujący nową płytę Farben Lehre "Pieśni XX wieku".

Zarówno tekst, jak i muzyka oryginalnie pochodzą z 1994 roku, natomiast nowa wersja, bujająca w wibrujących klimatach reggae, została zaaranżowana aktualnie, czyli w 2021 roku.

Wojtek Wojda (Farben Lehre): "SAMO ŻYCIE. Zdarzają się takie piosenki, które ewidentnie posiadają w sobie spory potencjał, ale czasem niezwykle trudno jest go wyrazić i zrealizować w sposób przekonywujący. Dokładnie tak było z oryginalną wersją utworu „Samo życie”, z albumu „Zdrada” (1996). Niby wszystko ok, ale tak jakoś za szybko, za chaotycznie i za mało wyraziście. W związku z powyższym, pracując nad „PIEŚNIAMI XX WIEKU”, postanowiliśmy zrobić drugie podejście do tej nieco zapomnianej kompozycji z odległej przeszłości. Uznaliśmy, że zarówno słowa, jak i dźwięki, mogą idealnie sprawdzić się w nowej, pulsującej w rytmach reggae, spokojniejszej odsłonie. Efekt finalny takiego generalnego „remontu” jest taki, że powstała zupełnie odmienna stylistycznie wersja, w której dodaliśmy trzecią zwrotkę oraz dokonaliśmy delikatnego, uaktualniającego liftingu tekstu. Teraz wszystko buja się w pozytywnych wibracjach, słowa nabrały po latach szerszego kontekstu, a cały przekaz stał się dużo bardziej czytelny i przejrzysty. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo melodyjna linia wokalu, zarówno na zwrotkach, jak i refrenach oraz nietuzinkowe zagrywki gitarowe, głównie w części instrumentalnej. Jesteśmy całkowicie przekonani, że nowa wersja świetnie wkomponuje się w koncertową setlistę, a przy tym będzie stanowiła uspokajający, subtelny pomost pomiędzy pozostałymi, o wiele bardziej dynamicznymi kawałkami. Dokładnie taką rolę odegrał utwór „Samo życie” w zestawie „PIEŚNI XX WIEKU” i taka jest mu też pisana w konfrontacji z publicznością: w klubie czy w plenerze. Warto zauważyć, że wszystkie jubileuszowe wydawnictwa FARBEN LEHRE ukazały się dzięki wsparciu rodzinnego miasta Płocka, co w dobie wyjątkowo trudnego czasu dla artystów jest tym bardziej cenne i godne uwagi.."


Pokrewne wątki:

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Meat Loaf nie żyje

2022-01-21

W wieku 74 lat zmarł wokalista i aktor Michael Lee Aday, znany jako Meat Loaf. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Czytaj więcej...

Kasai nagrała klasyk Noviki

2022-01-20

Ukazał się kolejny singel z płyty "Novika 2.0". Tym razem jest to nowa wersja utworu "She's Dancing" w wykonaniu Kasai.

Czytaj więcej...

BOKKA podała szczegóły nowej płyty i tournee

2022-01-20

Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo oczekiwanym albumem “Blood Moon”. Płyta ukaże się 25 lutego nakładem wytwórni [PIAS].

Czytaj więcej...

Band of Horses zapalił 'Światła'

2022-01-20

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania