Newsy muzyczne

Aleksander Dębicz & Łukasz Kuropaczewski prezentują 'Domingo'

Utwór „Domingo” pochodzi z najnowszej płyty pianisty Aleksandra Dębicza i gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego „Adela”.

To zupełnie nowa aranżacja słynnej Sonaty d-moll K. 141 Domenico Scarlattiego, którą Aleksander Dębicz opracował na gitarę i fortepian w taki sposób, żeby wyeksponować hiszpańskie korzenie oryginału. „Domingo” ma więc wyraźne cechy flamenco oraz warstwę improwizowaną, co zostało dodatkowo podkreślone w teledysku w reżyserii Łukasza Brzezińskiego. Ogniste flamenco wykonują tancerze Teatru Muzycznego w Poznaniu w choreografii Zofii Grażyńskiej.

Album "Adela" bardzo spodobał się szerokiej publiczności. Płyta w wersji winylowej uplasowała się na najwyższym podium listy sprzedaży ze sklepów (OLIS) oraz na 21 pozycji notowania CD. Równie często album odsłuchiwany jest w portalach streamingowych. Stał się popularny na międzynarodowych playlistach, np. związanej z modnym trendem estetyki "Dark Academia" . To olbrzymi sukces i dowód uznania dla artystów.

Do udziału w projekcie muzycy zaprosili światowej sławy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, który wykonał trzy utwory - w tym tytułową, miłosną pieśń "Adela" J. Rodriga. Spadkobierczyni kompozytora - Cecilia Rodrigo z dużym uznaniem przyjęła tę wersję utworu. W efekcie trzech przyjaciół stworzyło doskonale przyjętą przez odbiorców, wysmakowaną i romantyczną płytę z aranżacjami klasycznymi (Bacha, Scarlattiego, Ravela, Albeniza), wyraźnymi cechami flamenco, filmowymi („Narcos”, inspirowanymi Pedro Almodóvarem) oraz oryginalnymi kompozycjami i aranżacjami Aleksandra Dębicza („Quarantine Song” specjalnie na głos Orlińskiego). Źródło: SP Records

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania